Географічне положення, Природні умови та ресурси, Клімат, Флора, Корисні копалини - Економіко-географічна характеристика Японії

Японія -- острівна країна, розташована в Східній Азії на чотирьох великих островах: Хоккайдо, Хонсю, Сікоку, Кюсю. Зі сходу і півдня її омиває Тихий океан, з заходу -- води Японського та Східнокитайського морів, а з півночі -- Охотське море. До Японії географічно наближеними є Росія, Корея, Китай, Тайвань. Країна має густу мережу коротких, але повноводних гірських річок. Найбільші з них -- Сінано, Тоне, Кітанамі течуть на острові Хонсю. Після проходження тайфунів бувають повені. У Японії чимало озер. Вони різні за походженням і величиною. Найбільше з них -- Біва площею 716 км2. Географічне положення країни сприятливе для розвитку економіки, оскільки Японія інтенсивно використовує Тихий океан як транспортне поле з безмежною кількістю магістралей в усіх напрямках.

Природні умови та ресурси

Рельєф Японії переважно гірський (понад 70% території). Найвища точка - гора Фудзіяма (3776 м). Територія раїни сейсмічно активна. У країні налічують 150 вулканів, 15 з яких є діючими. Спостерігається часта повторюваність цунамі та тайфунів.

Клімат

Клімат Японії мусонний. На півночі він помірний, на півдні - субтропічний. Зимовий мусон дме з холодного материка і охолоджує територію країни. Літній мусон приносить з океану опади. У цілому по країні випадає близько 1800 мм опадів. На клімат різних частин Японії впливають рельєф і морські течії.

Флора

Понад 2/3 території країни -- під лісами й чагарниками. Багато лісових насаджень. Хвойні породи становлять близько 37% площі всіх лісів. Серед рослин багато ендеміків. Схили гір на островах вкриті вічнозеленими субтропічними лісами з магнолії, камфорного дерева, японського кипариса, вічнозеленого дуба тощо. На островах Рюкю ростуть мусонні ліси з пальм, фікусів, деревоподібної папороті тощо.

Корисні копалини

Природно-ресурсний потенціал Японії досить обмежений. Інтенсивно використовуються різноманітні ресурси моря -- риби, молюски, краби, водорості тощо. Країна багата також на мінеральні й термальні джерела. Значні також рекреаційні ресурси узбережжя.

Корисні копалини дуже різноманітні, але великих родовищ, здатних служити базою для високорозвиненої промисловості Японії, майже немає. Доволі значні запаси лише сірки й вапняків. Є родовища вугілля, марганцевої, свинцево-цинкових та мідної руд. Незначні запаси золота, срібла, ртуті та хромітів.

Похожие статьи




Географічне положення, Природні умови та ресурси, Клімат, Флора, Корисні копалини - Економіко-географічна характеристика Японії

Предыдущая | Следующая