Висновки - Регіональний розвиток транскордонного співробітництва в Україні

Отже, на даний час Україна у транскордонному співробітництві базується на досить розвиненому нормативно-правовому підгрунті. В основі формування державної регіональної політики у сфері транскордонного співробітництва лежить підхід, направлений на посилення ролі регіонів у активізації інтеграційних процесів України та розвитку транскордонного співробітництва, підвищення конкурентноздатності окремих регіонів країни, що в кінцевому підсумку, зміцнює економічний потенціал держави.

Управління у сфері транскордонного співробітництва в Україні здійснюють Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної республіки Крим, місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування, відповідно до їх компетенції. Проте, управління транскордонним співробітництвом, в основному, полягає у його координації.

Гальмування процесів транскордонного співробітництва в Україні відбувається через низку проблем. На даний час, не зважаючи на значну кількість нормативно-правових документів, які регламентують міжрегіональну співпрацю, в Україні відсутня єдина науково обгрунтована концепція транскордонного співробітництва, яка б пропонувала методологічні підходи до розвитку процесів з урахуванням не лише окремого регіону, а й загальнонаціональних інтересів.

Все зазначене обгрунтовує необхідність мати науково обгрунтовану концепцію розвитку регіональних територій - транскордонного регіону, яка б базувалась на відповідних регіональних стратегіях розвитку, враховувала загальноєвропейські та національні пріоритети. Це основний напрямок ефективного розвитку регіонального транскордонного співробітництва в Україні.

Похожие статьи




Висновки - Регіональний розвиток транскордонного співробітництва в Україні

Предыдущая | Следующая