Геометричні методи побудови геодезичних мереж, Елементи супутникових геодезичних мереж - Створення геодезичних мереж методами супутникової геодезії

Основою геометричного методу побудов в космічній геодезії є синхронні спостереження супутників з двох чи більше пунктів. В ньому ШСЗ використовується як висока візирна ціль. Точні координати його знати не потрібно. Необхідно лише приблизні їх значення для організації спостережень.

принцип побудови геодезичних мереж за допомогою шсз

Рис. 12 Принцип побудови геодезичних мереж за допомогою ШСЗ

Якщо виконати синхронні спостереження ШСЗ з двох пунктів К1 і К2, то можна записати два рівняння

Якщо від першого рівняння відняти друге то отримаємо

Останні вираз називається рівнянням для визначення відносного положення. З нього випливає що в результаті синхронних спостережень супутника з двох пунктів, координати одного з них відомі, то можна визначити координати другого в тій же системі.

Геометричний метод супутникової геодезії представляє собою ефективний спосіб для встановлення геодезичного зв'язку між пунктами, які знаходяться на великих відстанях один від одного., координатної прив'язки до континентальних мереж пунктів, які розміщенні ні островах. [3]

Елементи супутникових геодезичних мереж

При побудові супутникових геодезичних мереж в якості виміряних величин приймаються величини, отримані із спостережень з наземних пунктів положень ШСЗ. Ці величини, як правило, не є безпосередньо виміряними, а отримуються в результаті попередньої обробки матеріалів спостережень. Такими величинами є:

    А) при фотографічних спостереженнях ШСЗ на тлі зоряного неба з пункту і положення пункту k:
      - топоцентричні прямі сходження супутника, або топоцентричні часові кути

,

Або обернені до них величини

;

    - топоцентричні схилення супутника ; Б) при лазерних або радіотехнічних вимірюваннях:
      - топоцентричні відстані від пункту i до положення супутника ; - різниця відстаней від пункту i до двох положень супутника і - ; - радіальна складова топоцентричної швидкості ШСЗ в момент, коли він знаходиться в положенні.

Основними елементами виступають: вектор, який з'єднує пункти спостережень (пункт-пункт), вектор, який з'єднує пункт і супутник ( пункт-шсз) та площина синхронізації.

Похожие статьи




Геометричні методи побудови геодезичних мереж, Елементи супутникових геодезичних мереж - Створення геодезичних мереж методами супутникової геодезії

Предыдущая | Следующая