Проект висотної основи, Загальна характеристика мереж висотної основи - Проект геодезичних робіт для розробки кар'єру рудних корисних копалин відкритим способом

Загальна характеристика мереж висотної основи

Точність висотних мереж залежить від точності розбивочних і знімальних робіт, а також від розмірів даної території.

Інженерно - геодезичні роботи базуються на державних нівелірних мережах І - IV класів. Нівелірні мережі І - II складають головну висотну основу на основі якої встановлюється єдина система висот на території всієї держави. Сітки нівелювання І класу прокладаються на територіях великих міст площею більше 500 км2.

Сітки нівелювання, які прокладаються на територіях міст і промислових майданчиків характеризуються наступними технічними характеристиками.

Нівелірні ходи II класу прокладаються так, щоб марки і репери розташовувались рівномірно по всій території робіт. Нівелювання проводиться методом одиниць в прямому і зворотному напрямках. При згущенні нівелірної мережі II класу нівелювання III класу прокладається у вигляді окремих ходів або систем ходів і полігонів, які опираються на репери і марки нівелювань вищих класів.

Якщо мережа нівелювання III класу є самостійною опорною мережею, то вона базується у вигляді систем замкнутих полігонів. В цьому випадку нівелірні ходи прокладаються в прямому і зворотному напрямках. Нівелювання IV класу виконують для згущення III класу. Кожна нівелірна лінія IV класу повинна опиратися обома кінцями на репери нівелювання старших класів або на вузлові точки нівелювання II класу, утворюючи таким чином замкнуті полігони. Відстань між реперами IV класу не повинна перевищувати 0,2 км на забудованій і 0,5 - 2 км на незабудованій території.

Для згущення IV класу використовують технічне нівелювання. Воно проектується у вигляді окремих ходів, систем ходів чи замкнутих полігонів, що спираються на репери вищих класів. Висячі ходи допускаються в окремих випадках. Технічне нівелювання виконують методом геометричного і тригонометричного нівелювання.

Всі роботи виконують в одній системі висот, прийнятій в період вишукування. Пункти висотної основи закріплюються нівелірними знаками, які повинні відповідати вимогам:

    - забезпечувати стабільність положення верхньої робочої частини знаку на протязі тривалого часу; - мати таку конструкцію, щоб вона забезпечувала довготривалу збереженість знаку в місці його закладки; - конструкція знаку має бути по можливості простою, яка б дозволяла виготовляти його в заводських умовах і механізувати роботи по його закладці.

Похожие статьи




Проект висотної основи, Загальна характеристика мереж висотної основи - Проект геодезичних робіт для розробки кар'єру рудних корисних копалин відкритим способом

Предыдущая | Следующая