Знімальні роботи на об'єкті, Вимоги до точності і детальності знімальних робіт на кар'єрах - Проект геодезичних робіт для розробки кар'єру рудних корисних копалин відкритим способом

Вимоги до точності і детальності знімальних робіт на кар'єрах

Знімальні мережі прокладають поблизу всіх об'єктів, що підлягають зніманню. Відстань між сусідніми пунктами знімальної мережі повинна бути не більше 400 м. і, як правило, не менше 100 м. Основні пункти знімальної мережі закріплюються постійними центрами тільки в тих місцях, де їх тривале збереження може бути забезпечено. У межах кар'єру і внутрішніх відвалів пункти знімальної мережі не можуть існувати довго, і тому вони закріплюються тимчасовими центрами.

Середня похибка визначення положення пунктів знімальних мереж не повинна перевищувати 0,4 мм у масштабі знімання. Способи створення знімальних мереж залежать від рельєфу місцевості, розмірів і конфігурації кар'єру, ширини робочих уступів майданчиків, напрямку розвитку гірських порід, тощо. Горизонтальні кути в мережах вимірюють теодолітами типу Т-30 двома прийомами, лінії вимірюють мірними стрічками або далекомірами. Вимірювання кутів і довжин ліній можна виконувати електронними тахеометрами. Координати пунктів знімальної основи можна також визначити супутниковими методами. Знімальні мережі на кар'єрах можуть створюватися такими методами:

    - спосіб аналітичних мереж; - спосіб засічок; - спосіб полярних координат; - спосіб теодолітних ходів; - спосіб експлуатаційної або квадратної сітки; - спосіб створних (профільних) ліній.

З пунктів знімальних мереж виконується топографічне знімання - це сукупність польових і камеральних обчислень, внаслідок яких визначають планове і висотне положення характерних точок контурів і рельєфу в кар'єрах.

Пікети під час знімання набирають на всіх характерних точок контурів і поверхонь. Відстань між пікетами на брівках уступів для знімання у масштабі 1:1000 не повинна перевищувати 20 м, якщо брівки уступів складні, і 30 м, якщо брівки витягнуті і за своєю конфігурацією ближчі до прямолінійних; для знімання у масштабі 1:2000 ці відстані не повинні перевищувати відповідно 30 і 50 м. розбіжності контурів на межах ділянок у разі вимірювань з різних пунктів знімальної основи не повинні перевищувати 1 мм на плані для чітких контурів і 1,5 мм - для нечітких контурів. Знімання може виконуватися наступними способами:

    - тахеометричне знімання; - мензульне знімання; - знімання способом перпендикулярів; - наземне стереофотограмметричне знімання.

Похожие статьи




Знімальні роботи на об'єкті, Вимоги до точності і детальності знімальних робіт на кар'єрах - Проект геодезичних робіт для розробки кар'єру рудних корисних копалин відкритим способом

Предыдущая | Следующая