Незбурений рух ШСЗ - Створення геодезичних мереж методами супутникової геодезії

На рух ШСЗ в навколоземному просторі впливає багато факторів, таких, як: тяжіння Землі, Мсяця, Сонця, інших планет Сонячної системи, атмосферне гальмування; світловий тиск; дія магнітного поля Землі та інші фактори. Основним фактором, який впливає на рух ШСЗ є зовнішнє гравітаційне поле Землі (геопотенціал) або земне тяжіння. Тому при розгляді задачі про рух ШСЗ в першому наближенні дією вищевказаних факторів нехтують внаслідок незначного впливу на рух ШСЗ в порівнянні з земним тяжінням. Рух супутника, який підпорядковується законам Кеплера, називається незбуреним рухом.

Закони Кеплера:

    1. Орбіта ШСЗ являється еліпсом, в одному з фокусів якого знаходиться центр мас Землі. 2. Секторіальна швидкість є постійною величиною, тобто, ШСЗ за однакові проміжки часу описує рівну площу ( площину). 3. Відношення квадрата періода обертання ШСЗ до куба великої півосі його орбіти є величиною сталою.

Вагомою рисою супутникової геодезії, на відміну від традиційних геодезичних методів, є те, що для вирішення задач використовуються результати спостережень ШСЗ. Необхідно вирішити основну задачу небесної механіки, а саме, якщо в деякий початковий момент часу в заданій системі координат із спостережень визначені координати і компоненти швидкості супутника, треба знайти його координати і компоненти швидкості в будь-який інший момент часу. Для цього потрібно скласти диферснційні рівняння руху ШСЗ під впливом тяжіння Землі і проінтегрувати їх. [1]

Похожие статьи




Незбурений рух ШСЗ - Створення геодезичних мереж методами супутникової геодезії

Предыдущая | Следующая