Схеми і алгоритми побудови супутникової тріангуляції - Створення геодезичних мереж методами супутникової геодезії

В залежності від складу вимірювань, геодезичні побудови можна розділити на супутникові тріангуляцію, супутникову трилатирацію і лінійно - кутові побудови. [1]

Побудова супутникової тріангуляції:

Ідея такої побудови належить фінському геодезисту И. Вяйсяля. Суть її в тому, що при одночасний фотографічних спостереженнях ШСЗ з різних пунктів земної поверхні по відомим координатам деяких із цих пунктів можна обчислити координати ШСЗ і далі координати визначуваного пункту.

Можливі три види елементарних фігур космічної тріангуляції, побудованої по фотографічним спостереженням ШСЗ: просторова кутова засічка, кутові засічки хорд і перетин площин синхронізації. Ці фігури відрізняються різною кількістю вихідних і визначуваних пунктів, з яких ведуться синхронні спостереження.

Кутова засічка хорд:

Потребує спостереження двох положень супутника одночасно з визначуваного із вихідного пунктів.

Л=

Перетин площин синхронізації:

Метод використовується у випадку, коли кожне положення супутника спостерігається синхронно лише з двух пунктів, один з яких являється вихідним, а другий - визначуваний.

Рівняння синхронізації трьох площин:

Вільний член:

В рівняннях трьох площин синхронізації, три невідомих координати пункту j. На практиці в багатьох випадках елементарні фігури космічних геодезичних побудов утворюються поєднанням фотографічних і радіотехнічних спостережень. В останньому випадку в якості виміряних величин отримують відстані і різницю відстаней( чи радикальні швидкості). [3]

Похожие статьи




Схеми і алгоритми побудови супутникової тріангуляції - Створення геодезичних мереж методами супутникової геодезії

Предыдущая | Следующая