ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ПОВ'ЯЗАНІ З ФУНКЦІОНУВАННЯМ САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ - Сучасний стан водогосподарського комплексу України

Важливе значення для України мають і рекреаційні ресурси цих морів.

Оцінка природно-лікувальних ресурсів нашої держави дає підстави розраховувати, що Україна має перспективу пожвавлення санаторно-курортного лікування та оздоровлення. Це могутній потенціал розвитку міжнародного й вітчизняного оздоровлення і туризму, які є прибутковими галузями в багатьох країнах.

Питання охорони і раціонального використання розвіданих мінеральних лікувальних вод, грязей, морської води для курортно-санаторного лікування і відпочинку вимагають створення в системі Приазовського відділення ЗАТ "Укрпрофздоровиця".

Слід зазначити, що в природних умовах відтворення споживчих властивостей грязей є довготривалим процесом. Тому необхідно впроваджувати не тільки більш ощадливе та раціональне споживання нових порцій грязей, але й впроваджувати технологічно бездоганні засоби консервації використаних грязей.

Будь-який відновлювальний ресурс, що використовується людиною, обов'язково має бути відновлений відтворений у попередніх розмірах та якості. Якщо ж має місце використання не відновлювального ресурсу, то капітал, який створився на основі його використання, має значною мірою трансформуватися у рівновеликий фінансовий капітал, що є елементом національного багатства і надходить до державного бюджету. Таким чином, ефективність природних ресурсів визначається характером їх використання для організації лікування, оздоровлення, туризму, відпочинку населення.

Специфіка використання в курортно-рекреаційній діяльності природних ресурсів визначається тим, що :

    - ці ресурси є рідкісними і унікальними з точки зору їх властивостей, лікувально-профілактичного впливу на людину; - існує можливість щорічного споживання природних ресурсів в курортному виробництві; - незважаючи на наявність значних запасів природно-рекреаційних ресурсів, необхідно здійснювати фінансування витрат з поновленням лікувальних і оздоровчих властивостей відновлювальних ресурсів; - використання природних ресурсів є економічно вигідною діяльністю оскільки не вимагає значних капіталовитрат у видобуток та підготовку їх до використання в процесі лікування.

Структурно-функціональну основу розвитку курортно-рекреаційних ресурсів становлять їх лікувально-оздоровчі місцевості, під якими розуміються природні території, що мають мінеральні та термальні води, лікувальні грязі, озокерит, ропу лиманів та озер, кліматичні та інші природні умови.

Похожие статьи




ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ПОВ'ЯЗАНІ З ФУНКЦІОНУВАННЯМ САНАТОРНО-КУРОРТНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ - Сучасний стан водогосподарського комплексу України

Предыдущая | Следующая