ВСТУП - Рекреаційні ресурси Верховинського району (Івано-Франківська область)

Актуальність дослідження. У наш час туризм став одним із найприбутковіших видів бізнесу у світі. За даними Всесвітньої туристичної організації (ВТО), він використовує приблизно 7% світового капіталу, на туризм припадає 11% світових споживчих витрат і він дає 5% усіх податкових надходжень. Ці цифри характеризують прямий економічний ефект функціонування індустрії туризму. Розвинений туризм називають одним з головних феноменів XX ст. Важливою умовою розвитку туризму є оцінка ресурсного потенціалу, передусім природних та соціально-культурних рекреаційно-туристичних ресурсів. Ці питання ще недостатньо висвітлені в українській географічній науці, незважаючи на значне зростання наукових публікацій з даної тематики у останні десятиліття.

Особливого значення в сучасних умовах набуває вивчення стану освоєння рекреаційно-туристичних ресурсів та визначення шляхів їх найбільш оптимального використання у тих регіонах, на території яких активно розвиваються різні види туризму і де ця галузь визначена як одна з головних ланок в економіці. До таких регіонів відноситься і Верховинський район, на території якої зосереджена значна частка рекреаційного потенціалу (наявність пам'яток архітектури, унікальна гірська система Українські Карпати, помірно континентальний клімат та значні рекреаційні ресурси). Цей потенціал може бути використаний для різноманітних видів туристичної діяльності, особливо розвитку внутрішнього туризму, активізації туристичних послуг для іноземців. Для найбільш оптимального його використання необхідна детальна оцінка запасів, стану використання ресурсів, обгрунтування напрямків раціоналізації рекреаційно-туристичної діяльності у регіоні. Це зумовлює необхідність детального вивчення рекреаційно-туристичних ресурсів з метою оптимізації природокористування у досліджуваному регіоні.

Мета дослідження - охарактеризувати рекреаційні ресурси та визначити території розташування природних рекреаційних об'єктів Верховинського району.

Для досягнення поставленої мети визначено наступні завдання:

    1) Проаналізувати літературні джерела, у яких розглядаються особливості туристично-рекреаційного комплексу; 2) Визначити фізико-географічне положення (геологічну будову, рельєф, клімат, внутрішні води, біологічні ресурси) Верховинського району; 3) Охарактеризувати історико-культурні об'єкти Верховинського району; 4) Проаналізувати основні туристичні маршрути та картографічно зобразити їх; 5) Визначити основні проблеми та перспективи розвитку рекреаційних ресурсів Верховинщини.

Об'єктом дослідження є рекреаційні ресурси Верховинського району.

Предметом дослідження є обсяги, структура і територіальна диференціація рекреаційно-туристичних ресурсів, сучасний рівень їх використання і можливості оптимізації туристичної діяльності на території Верховинського району.

Структура та обсяг роботи: Курсова робота викладена на 35 сторінках машинописного тексту та складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків.

Похожие статьи




ВСТУП - Рекреаційні ресурси Верховинського району (Івано-Франківська область)

Предыдущая | Следующая