Висновок - Основи філософії

Філософія має тривалу історію, йдучи корінням з часів античності, їй притаманний багатограний характер, який змінюється під дією нових суспільніх уподобань та досягнень.

Кожна видатна епоха породжуючи своїх геніїв, давала нову гілку розвитку науки, кожен з філософів для себе знаходив в ній щось нове тим самим трактуючи зміст життя по новому. Наприклад філософія й постпозитивізм у своїх рамках сформували цікаву й плідну філософію науки. Тут пріоритетним для дослідження стає розробка аналізу й динаміки наукового знання.

Стверджується, що розвитком науки є процес зміни зв'язаних між собою теорій, який обумовлені самими правилами дослідження. Революції в науці, згідно з ідеями Куна, являються зміною пануючої парадигми (загальної наукової картини світу), що відбувається внаслідок "вибуху" зсередини старої парадигми. Основним критерієм науковості теорії нова філософія вважає принцип її перевіренності (верифікаціїї) та спростування (фаяльсифікаціїї).

Проте в найбільш повній, систематизованій формі наука була розвинена у вченні німецького філософа Гегеля, який, теоретично підсумувавши історію філософії, пішов набагато далі своїх попередників. Він розробив на ідеалістичній основі систему діалектичного світобачення, діалектичний метод і діалектичну логіку, відкрив основні закони діалектики. Власне кажучи, філософія Гегеля - це перша систематична критика того способу мислення, який зараз визначається як метафізичний. Як показує практика, на сьогоднішній день філософія має вже інші проблеми світобачення та ідеї, але все ж таки залишається одною з самих актуальних для осмисленн нашого життя.

Похожие статьи




Висновок - Основи філософії

Предыдущая | Следующая