Основні правила ведення бесіди - Основні поняття про етикет

Тон розмови повинен бути плавним і природним, але ніяк не педантичним і грайливим. У "світі" говорять про все, але ні в що не заглиблюються. У розмовах слід уникати полеміки, особливо якщо темою обговорення є політика або релігія.

Уміти слухати -- така ж необхідна умова для ввічливої й вихованої людини, як і вміти говорити. Якщо ви хочете, щоб слухали вас, навчіться слухати інших

Не слід нав'язувати співрозмовникам теми, що цікавлять тільки вас. У товаристві не говорять про себе й свої проблеми, виняток можливий, якщо тільки близькі друзі поцікавляться чиїмись особистими справами.

Людина може бути начитаною, освіченою, але це не означає, що вона інтелігентна. Інтелігентність виявляється в тисячі дрібниць: в умінні шанобливо сперечатися, допомагати іншим і при цьому не "випинатися", берегти навколишню природу, із розумінням ставитися до чужих радощів і горя, не забивати голови іншим "дурними ідеями" і т. ін.

Інтелігентність -- це терпиме ставлення до світу й людей. В основі гарних манер лежить турбота про те, щоб у спільному проживанні людина не заважала людині, щоб усі почували себе добре.

Похожие статьи




Основні правила ведення бесіди - Основні поняття про етикет

Предыдущая | Следующая