ВСТУП - Методика розрахунку ГДС та ефективності водоохоронних споруд

В наслідок розвитку промисловості, урбанізації великих територій і інтенсифікації сільського господарства відбуваються зміни складу водних мас рік і водойм під впливом стічних вод, що містять різні мінеральні й органічні речовини, а також змиву з поверхні басейнів хімічних препаратів, застосовуваних у сільському господарстві. При цьому утворюються зони забруднення, де порушуються природні гідрохімічні і біологічні процеси, а концентрація забруднюючих речовин виявляється вище встановлених норм по санітарних, рибогосподарських чи інших показниках. Тому скидання стічних вод у водяні об'єкти допускається лише за умови наявності нормативів гранично - допустимих концентрацій (ГДК) і встановлених нормативів гранично - допустимого скидання (ПДС) забруднюючих речовин.

Нормативи ГДС забруднюючих речовин встановлюються з метою поетапного досягнення екологічного нормативу якості води водяних об'єктів. Даний норматив також установлюється для оцінки екологічного благополуччя водяних об'єктів і визначення комплексу водоохоронних мір, і містить науково - обгрунтовані значення концентрацій забруднюючих речовин і показники якості води. При цьому ступінь забруднення водяних об'єктів визначається відповідними категоріями якості води.

При розробці проектів і розрахунку ГДС використовується інструкція про порядок розробки і затвердження ГДС речовин у водні об'єкти з зворотними водами. Використання єдиної методики розрахунку ГДС речовин гарантує дотримання норм якості води у водному об'єкті з урахуванням взаємозалежного розвитку водоохоронного комплексу.

Метою даного курсового проекту є розрахунок ГДС одинадцяти консервативних і неконсервативних забруднюючих речовин, що здійснюються відведенням зворотних вод у водойму рибогосподарського значення вищої категорії.

Похожие статьи




ВСТУП - Методика розрахунку ГДС та ефективності водоохоронних споруд

Предыдущая | Следующая