Забруднення водних ресурсів. - Водні ресурси

Джерелами забруднення зізнаються об'єкти, з яких здійснюється скидання або інше надходження у водні об'єкти шкідливих речовин, що погіршують якість поверхневих вод, що обмежують їхнє використання, а також що негативно впливають на стан дна й берегових водних об'єктів.

Охорона водних об'єктів від забруднення здійснюється за допомогою регулювання діяльності як стаціонарних, так і інших джерел забруднення.

На території Росії практично всі водойми піддаються антропогенному впливу. Якість води в більшості з них не відповідає нормативним вимогам. Багаторічні спостереження за динамікою якості поверхневих вод виявили тенденцію до росту їхнього забруднення. Щорічно збільшується число створів з високим рівнем забруднення води (більше 10 ПДК) і кількість випадків экстремально високого забруднення водних об'єктів (понад 100 ПДК).

Основними джерелами забруднення водойм служать підприємства чорної й кольорової металургії, хімічної й нафтохімічної промисловості, целюлозно-паперової, легкої промисловості.

Мікробне забруднення вод відбувається в результаті надходження у водойми патогенних мікроорганізмів. Виділяють також теплове забруднення вод у результаті надходження нагрітих стічних вод.

Забруднюючі речовини умовно можна розділити на кілька груп. По фізичному стані виділяють нерозчинні, колоїдні й розчинні домішки. Крім того, забруднення діляться на мінеральні, органічні, бактеріальні й біологічні.

Ступінь небезпеки зносу пестицидів у період обробки сільськогосподарських угідь залежить від способу застосування й форми препарату. При наземній обробці небезпека забруднення водойм менше. При авіаобробці препарат може зноситися потоками повітря на сотні метрів і осаджуватися на неопрацьованій території й поверхні водойм.

Похожие статьи




Забруднення водних ресурсів. - Водні ресурси

Предыдущая | Следующая