Вступ - Методи захисту повітряного басейну

На всіх стадіях свого розвитку людина була тісно пов'язана з навколишнім світом. Але з тих пір, як з'явилося високоіндустріальне суспільство, небезпечне втручання людини в природу різко посилилося, розширився обсяг цього втручання і зараз загрожує стати глобальною небезпекою для людства. Витрата невідновних видів сировини підвищується, усе більше орних земель вибуває з економіки, так на них будуються міста і заводи. Людині доводиться все більше втручатися в господарство біосфери - тієї частини нашої планети, в якій існує життя. Біосфера Землі в даний час піддається наростаючому антропогенному впливу. При цьому можна виділити декілька найбільш істотних процесів, кожний з яких не покращує екологічну ситуацію на планеті.

Особливо гострою проблема забруднення атмосфери стала в другій половині XX в., Тобто в період науково-технічної революції, яка характеризується надзвичайно високими темпами зростання промислового виробництва, виробленням і споживанням електроенергії, випуском і використанням у великій кількості транспортних засобів. Розвиток сучасної економічної бази міст супроводжується підвищенням концентрації, кооперування, комбінування, інтенсифікації виробничого процесу промислових підприємств.

Наслідком стрімкого зростання виробництва, що характеризується багатовідхідними технологіями, є забруднення атмосфери. Масштаби забруднення дуже значні: надходження техногенної теплової енергії в атмосферу 8 Вт/год. Це дає середню для земної поверхні щільність тепловиділення, що дорівнює 0,016% усієї поглинається сонячної енергії. Викиди вуглекислого газу -20 млрд. т/рік (приблизно 0,7% вуглекислого газу, що міститься в атмосфері). Викиди двоокису сірки-200 млн. т/рік (більш ніж у два рази перевищує природне надходження в атмосферу сірки у формі газоподібних сполук). Викид фреонів - 1 млн. т/рік, викид свинцю - 0,4 млн. т/рік, більш ніж на два порядки перевищує надходження з природного джерел. За останні сто років викиди вуглекислого газу в атмосферу зросли в 20 разів.

Антропогенне забруднення атмосфери становить лише 0,5 % від загального забруднення природними явищами (пилові бурі, виверження вулканів, лісові пожежі тощо), але саме цей тип забруднення має найнегативніший вплив на навколишнє середовище. Це зумовлене в першу чергу тим, що забруднюючі речовини з атмосферного повітря найпоширеніші та випадають у різні середовища.

Крім того, людина споживає за добу і в цілому за життя в об'ємному відношення повітря набагато більше, ніж води та їжі. На сьогодні забруднення атмосфери шкідливими для здоров'я та стану довкілля речовинами досягло загрозливих масштабів.

Похожие статьи




Вступ - Методи захисту повітряного басейну

Предыдущая | Следующая