Визначення складу водопровідних очисних споруд - Розробка системи очищення природної води і доведення її якості до санітарних норм

Вибір методу водоочистки і необхідного складу очисних споруд проводимо на основі вивчення результатів аналізів початкової води джерела і зіставлення з вимогами, що пред'являються до якості очищеної води. При пристрої господарсько-питного водопостачання споруди для очищення води повинні зрештою забезпечити якість, що відповідає ДСанПіН 2.2.4-171-10.

Як видно с таблиці 4.1 якість вихідної води відрізняється від необхідних норм, тому необхідно запропонувати додаткову обробку води.

Таблиця 4.1 - Аналізи вихідної води і вимоги

Найменування показника

Од. виміру

Вихідна вода (до очистки)

ДСанПіни 2.2.4-400-10

Каламутність, нефелометрична одиниця каламутності

(1 НОК =0,58 мг/куб. дм)

Мг/

610

<1

Кольоровість

Град

550

<20 (35)

Лужність

Мг-екв/дм

0,3

-

РН - водневий показник

7,2

6,5-8,5

Жорсткість загальна

Мг-екв/л

6,5

<7

Смак

Бал

2

<2

Запах при 20

Бал

2

<2

Залізо (Fe)

Мг/дм

0,2

<0,2

Фтор ()

Мг/дм

0,1

<для кліматич. зон

E-coli (колі-індекс)

3

<відсутні

Виходячи з властивостей води згідно табл. 4.1 , приймаємо реагентну обробку води. В якості коагулянту приймаємо сірчанокислий алюміній.

Для підлужування використовуємо реагент - вапняне молоко. Через недостатній вміст фтору робимо фторування. Склад споруд - освітлювачі з завислим шаром осаду і швидкі гравійно-піщані фільтри.

Таким чином, до складу станції очистки питної води з поверхневих джерел входять :

    1) Споруди для приготування реагентів; 2) Вертикальний змішувач вихрового типу; 3) Освітлювачі із завислим шаром осаду; 4) Швидкі гравійно-піщані фільтри; 5) Хлораторна станція; 6) Резервуари чистої води; 7) Допоміжні споруди.

Похожие статьи




Визначення складу водопровідних очисних споруд - Розробка системи очищення природної води і доведення її якості до санітарних норм

Предыдущая | Следующая