Вступ - Абіотичні фактори

Абіотичні фактори середовища - це компоненти та явища неживої, неорганічної природи, прямо або побічно впливають на живі організми. Природно, що ці фактори діють одночасно і означає, що всі живі організми потрапляють під їхній вплив. Ступінь присутності або відсутності кожного з них істотно відбивається на життєздатності організмів, причому на різні їх види неоднаково. Треба відзначити, що це дуже сильно впливає на всю екосистему в цілому, на її стійкість.

Фактори середовища як окремо, так і в комплексі при впливі на живі організми змушують їх змінюватися, адаптуватися до цих чинників. Ця здатність носить назву екологічної валентності або пластичності. Пластичність, або екологічна валентність, кожного виду різна і по-різному позначається на здатності живих організмів виживати в умовах мінливих чинників середовища. Якщо до біотичних факторів організми не тільки пристосовуються, але й можуть на них впливати, змінюючи інші живі організми, то з абіотичних факторів середовища це неможливо: організм може до них пристосуватися, але не в змозі надати на них скільки-небудь значиме зворотний вплив. абіотичний світло температура вода

Абіотичних факторів середовища називаються умови, безпосередньо не пов'язані з життєдіяльністю організмів. До числа найбільш важливих абіотичних факторів можна віднести температуру, світло, воду, склад атмосферних газів, структуру грунту, склад біогенних елементів в ній, рельєф місцевості тощо Ці фактори можуть впливати на організми як безпосередньо, наприклад світло або тепло, так і побічно, наприклад рельєф місцевості, що обумовлює дію прямих факторів, світла, вітру, вологи та ін. Зовсім недавно було відкрито вплив змін сонячної активності на біосферні процеси.

Похожие статьи




Вступ - Абіотичні фактори

Предыдущая | Следующая