Вступ - Екологічні знаки України

Збереження свого здоров'я та здоров'я нащадків - одне з пріоритетних завдань, завдань, які кожним людиною. Стурбованість цією найважливішої проблемою досягла цього рівня, що з її вирішення необхідно вийти далеко за межі здоров'я та об'єднувати зусилля багатьох інституцій громадянського суспільства. Здоров'я нації - це, передусім, здоровий спосіб життя, безпеку життєдіяльності, фізичну й моральне самовдосконалення. Поняття безпеки життєдіяльності як складової здоров'я трактується досить, і включає у собі, зокрема безпеку тієї продукції, що її вживаємо у повсякденному житті. На жаль, часто-густо безневинні здавалося б товари в барвистої упаковці містять загрозу нашому здоров'ю. І ця загроза може стосуватися безпосередньо якості вже готової продукції - високу якість кінцевий продукт можна забезпечити шляхом нанесення серйозної шкоди навколишньому середовищі здоров'ю людей процесі її виробництва. Підвищення інформованості громадян, безумовно, зростання їх вимог до якості товарів. Тим самим було запускається маркетинговий механізм, що змушує виробника акцентувати якості та безпеки своєї продукції. Держава, своєю чергою, начебто, приділяє досить багато уваги методам контролю та відстежування якості продукції. Проте нарощування темпів виробництва тягне у себе дедалі більше серйозну навантаження на довкілля, і законодавчі нормативи виявляються недостатніми для регулювання такого навантаження. Тут допоможе приходять інші інструменти стимулювання випуску якісної, екологічно безпечної продукції, і помітне місце серед таких інструментів займає сертифікація присвоєння екологічного маркування товару (тобто. сертифікація самого продукту, але з урахуванням життєвого циклу його виробництва). У розвинутих країни люди вже усвідомили, що запорука здоров'я і сприятливого середовища життєдіяльності -- свята довкілля, і найважливішим чинником якого стає екологічна безпеку продукції. Покупець намагається сприяти поліпшенню довкілля через вибір продукції, виробництво якої завдає мінімальний шкоди навколишньому середовищі, а виробник продукції прагне підвищення рівня екологічну безпеку свого виробництва. Споживач і виробник розмовляють однією мовою. Одна з головних перешкод шляхи вирішення проблем якості й екологічної безпеки продукції - прогалини у законодавстві. Певною мірою це пояснюється складністю питання. З одного боку, вимоги до виробників экопродукции надзвичайно жорсткі, з іншого боку багато вітчизняних виробники, не пройшовши ні сертифікацію, ні екологічну експертизу, завдають на упаковку своїх продуктів знаки "БІО" чи "Екологічно безпечний продукт" і автоматично підвищують ціни. Причому їх можна покарати за цю самодіяльність, оскільки ніяких обмежень використання як і маркування немає. Інакше кажучи, країні необхідне нові, додаткові важелі управління у галузі охорони навколишнього середовища проживання і контролю за якістю продукції. І тут знову повертаємося до екологічному маркуванню продукції.

Екологічний маркування національний знак

Що таке "экомаркировка"?

Маркування-- текст, умовні позначення чи малюнок, завдані на упаковку і (чи) товар, і навіть інші допоміжні кошти, призначені для ідентифікації товару чи окремих його властивостей, доведення до споживача інформацію про виготовлювачах (виконавців), кількісних і якісних характеристиках товару. Товарна інформація -- відомості про товар, призначені для користувачів -- суб'єктів комерційної діяльності.

Первинними джерелами товарної інформації та одночасно виконавцями послуг за інформування продавців і/або споживачів про які й товарах є виробники. Від, наскільки якісні ці інформаційні послуги, залежать швидкість просування товарів каналами розподілу, інтенсивність збуту, стимулювання продажів, створення споживчих уподобань і зрештою, життєвий цикл товару. У той самий час виготовлювач перестав бути із єдиним джерелом інформації. Виробничу інформацію може доповнювати продавець.

Існуючі у світі екомаркування можна розділити ми такі основні групи -- за інформацією, що вони несуть: інформація про екологічності продукції цілому, враховує весь життєвий цикл її виробництва; інформація про екологічності окремих властивостей продукції. Сюди теж належать знаки, відбивають відсутність речовин, що призводять до зменшенню озонового шару навколо Землі; знаки на предметах споживання, відбивають можливість їх утилізації з найменшою шкодою для довкілля, і ще; інформація для ідентифікації натуральних продуктів (органічне виробництво). Слід зазначити, що у практиці можна назвати інші види екомаркування, наприклад заклики бережно ставитися до довкіллю загалом і його окремих об'єктах, тощо. п.

Носіями виробничої маркування може бути етикетки, кольеретки, вкладки, ярлики, бирки, контрольні стрічки, клейма, штампи.

Екологічні знаки. Класифікація еко-знаків.

Однією з найактуальніших проблем сучасності є охорона довкілля та забезпечення безпеки людини. Шляхи її вирішення різноманітні. Одне з них -- інформування споживачів із допомогою екологічних знаків.

Екологічні знаки (экознаки) призначені для інформацію про екологічну чистоту споживчих товарів чи екологічно безпечних засобах їх експлуатації, використання чи утилізації.

Групу экознаков поділяють втричі підгрупи:

Перша -- знаки, що інформують про екологічну чистоту товару чи безпеки для довкілля;

Друга -- знаки, що інформують про екологічно чистих засобах виробництва чи утилізації товарів чи упаковки;

Третя -- знаки, що інформують про небезпечність продукції для довкілля.

Екологічні знаки частенько зустрічаються на імпортних товарах, але протягом останнього час деякі транснаціональні знаки використовують і їхні російські виробники, позаяк у що ще розроблено національні екологічні знаки.

Экознаки першої підгрупи інформують про безпеку продукту чи окремих його властивостей не для життя, здоров'я, майна споживачів і навколишньому середовищу. До цієї підгрупі ставляться такі экознаки, як "Білий лебедь"(см. приложение) (прийнятий у скандинавських країнах, "Блакитний ангел" (рис. прийнятий у Німеччини.

    1. Екознак японської асоціації з охорони навколишнього середовища інформує у тому, що це виріб найменше забруднює і руйнує довкілля. Цим знаком може бути маркіровані будь-які японські товари, зокрема аерозолі, озоноразрушающие речовини. У багатьох країн застосовується экознак, информирующий про безпеку холодильного устаткування озонового шару. 2. Білий лебідь

Знак Miljomarkt або "Білий лебідь" (Скандинавські країни) або "Скандинавський лебідь". Знак "Білий лебідь" -- означає відповідність товару жорстким скандинавським екологічним нормативам. Побачивши на упаковці значок з голубом, ви можете бути впевнені, що отримали продукт, який не містить шкідливих людині і природі речовин, легко утилізуються

    3. Знак "Eco Label" -- экологический знак Европейского Сообщества, знак единой экомаркировки в соответствии с требованиями ЕС, говорит об экологичности продукта и ставится на упаковке в двух цветах: зеленый и голубой или черный на белом фоне. Он не распространяется на пищевые продукты и лекарства, им маркируются товары, отнесенные к опасным, но используемые при соблюдении ограничительных условий и в допустимых пределах. 4. Знак "Блакитний Ангел" (від нім. Der Blaue Engel, Німеччина). Продукція, маркована знаком "Блакитний ангел"відповідає встановленим вимогам, виконання яких гарантує повну екологічну безпеку. 5. Екологічний вибір найбільш шанованим У Північній Америці екологічним стандартом Ісертифікаційної маркою Ecologo надає клієнтам гарантію, що продукти і послуги відповідають самим суровим стандартам екологічного лідерства та надають відчутні вигоди для здоров'я людини і по захисту навколишнього середовища 6. Знак "Листок Життя". Російська система екомаркування "Листок Життя" у 2007 році надійно увійшла в члени сертифікування. Розроблена фахівцями Санкт-Петербурзького Екологічного союзу, "Листок життя" визнаний міжнародним співтовариством серед добровільної екологічної сертифікації. Даний екологічний союз став першим і наразі єдиним органом в Росії, який має право на видачу сертифіката міжнародного рівня екологічної сертифікації продукції (послуг і робіт). 7. Знак "Не випробувано на тваринах" (від англ. Not tested for animals) або Animal friendly -- стандарт етичної продукції, в т. ч. косметики, підтверджує відмову від дослідів над тваринами, що при виготовленні продукту не використовувалися тварини компоненти, отримані ціною життя тварин (наприклад, побічні продукти бойні), що і окремі компоненти продукту не були тестовані на тваринах. Стандарт етичної косметики по забороні вівісекції (від 2-х латинських слів: "vivus" - живий і "sectio" - розсікання, буквально "різати по живому") був затверджений Британським Союзом (BUAV) в 1998 році за підтримки Королівського товариства по запобіганню жорстокому поводженню з тваринами (RSPCA)

Экознаки другий підгрупи призначені для інформації про засоби, предотвращающих забруднення довкілля. Це може бути свідчення про те, що дані товари чи упаковка отримані з вторинної сировини.

Американський знак називається "ресайклинг". Їм позначають товари чи упаковку, одержані із вторинної сировини (наприклад, з полімерів), і навіть піддаються повторного використання.

2 ЗНАК ПРО УТИЛІЗАЦІЮ Знаки, що інформують про екологічно чисті способи утилізації самого товару і його упаковки інформують про не забрудненість навколишнього середовища. На упаковку або товар з полімерних матеріалів ставлять знак який інформує про те, що упаковка або товар придатні для вторинної переробки. При цьому сам знак або поруч з ним ставлять або цифри 1 -7, або літери речовини, з якого вироблено товар або його упаковка.

Экознаки цієї підгрупи можуть утримувати заклики не забруднювати довкілля упаковкою здавати в переробку чи складати у спеціальні сміттєзбиральники.

Однією з найпоширеніших экознаков, які одержують останнім часом характер транснаціональних, є німецький знак "Зелена точка". Вперше цей знак почали запровадити у Німеччини після ухвалення нового законодавства про утилізацію і вторинному використанні упаковки. "Зелена точка" розміщається на упаковці і позначає, що:

Її у поширюється гарантія повернення, приймання й вторинної переробки маркованого пакувального матеріалу;

Виробник чи продавець маркованого товару підписали з фірмою DSD, котра розробила цей знак, контракт використання знака "Зелена точка" і вносять відповідну ліцензійну плату;

Після використання маркіроване знаком упаковка є власністю одній з організацій, які у рамках DSD.

4, Знак до (келих - вилка) наноситься на пластиковий посуді інформує Про придатність пластикового виробу для контакту з харчовими продуктами My Shared.

Экознаки третьої підгрупи характеризують небезпека продукції для довкілля. До них належать деякі попереджувальні символи.

Похожие статьи




Вступ - Екологічні знаки України

Предыдущая | Следующая