Висновки - Вплив великих міст та заводів на поверхневі води світу

До водних ресурсів належать поверхневі та підземні води, які використовуються або можуть використовуватися в господарській діяльності (води озер, річок, льодовиків, підземні води, опріснені води морів). Загальні запаси води на планеті становлять близько 1,4 млрд. кубічних кілометрів.

З усіх джерел забруднення води основне значення мають виробничі стічні води. Найбільшими забрудниками поверхневих і підземних вод є: хімічна промисловість, чорна металургія; кольорова металургія; коксохімія; важке, енергетичне і транспортне машинобудування; комунальне і сільське господарство.

Охорона водних ресурсів як складова частина охорони навколишнього природного середовища являє собою комплекс заходів спрямованих на раціональне використання ресурсів, їх збереження, попередження виснаження, відновлення природних взаємозв'язків, рівноваги між діяльністю людини і середовищем.

Найважливішими технологічними заходами охорони водних ресурсів є вдосконалення технологій виробництва, впровадження безвідходних технологій.

При механічному очищенні стічних вод нерозчинні домішки видаляються за допомогою решіток, сит, жіроловок, маслоловушек і т. д. Важкі частки осаджують у відстійниках. При хімічному очищенню застосовуються реагенти, що переводять розчинні речовини в нерозчинні, пов'язують їх, осаджують і видаляють зі стічних вод.

Біологічне очищення проводиться двома способами. Перший - в природних умовах - на спеціально підготовлених полях фільтрації (зрошення) з обладнаними картами, магістральними та розподільними каналами. Другий - прискорений спосіб очищення стічних вод - виробляється в спеціальних біофільтрах через пористі матеріали з гравію, щебеню, піску і керамзиту, поверхня яких покрита плівкою мікроорганізмів.

Похожие статьи




Висновки - Вплив великих міст та заводів на поверхневі води світу

Предыдущая | Следующая