ВСТУП - Управління дебіторською заборгованістю і розробка комплексу заходів щодо її оптимізації

У господарському процесі вважається природним явищем утворення дебіторської заборгованості, але за умови, що підприємства-кредитори вчасно виконують свої зобов'язання.

На сьогодні більшість підприємств характеризуються зростанням дебіторської заборгованості у структурі активів, що призводить до уповільнення платіжного обороту. В наслідок цього виникає необхідність ефективного управління дебіторською заборгованістю підприємств для підвищення їх ліквідності та платоспроможності. Але, часто суб'єкти господарювання в першу чергу розв'язують власні проблеми, не зважаючи на необхідність своєчасного виконання своїх фінансових зобов'язань із платежів перед контрагентами. Така поведінка зумовлена відсутністю їхньої майнової відповідальності за невиконання договірних зобов'язань і дає підприємствам змогу ухилятися від взаєморозрахунків із контрагентами. У таких умовах дедалі більше зростає необхідність управління дебіторською заборгованістю.

Питанням управління дебіторською заборгованістю приділяли увагу багато українських та російських науковців, таких як Бланк І. А., Кірейцева Г. Г., Коваленко Л. О. та ін. Водночас, аналіз економічної літератури свідчить про наявність низки дискусійних питань щодо розбіжності у визначенні сутності поняття "дебіторська заборгованість", відмінності у підходах щодо шляхів ефективного управління дебіторською заборгованістю, тощо.

Метою дипломної роботи є дослідження теоретичних та практичних аспектів управління дебіторською заборгованістю та розробка комплексу заходів щодо її оптимізації.

Відповідно до поставленої мети були визначені наступні завдання:

    - дослідити сутність, зміст та значення дебіторської заборгованості у діяльності підприємства; - охарактеризувати види та класифікація дебіторської заборгованості підприємства; - визначити особливості проведення аналізу дебіторської заборгованості підприємства; - розглянути політику управління дебіторською заборгованістю підприємства; - здійснити загальну характеристику фінансово-господарської діяльності ТОВ "Ворожба" та проаналізувати його фінансовий стан; - провести оцінку стану дебіторської заборгованості на ТОВ "Ворожба"; - проаналізувати рівень ефективності управління дебіторською заборгованістю; - визначити напрямки покращення управління дебіторською заборгованістю підприємства; - обгрунтувати необхідність застосування факторингу як методу рефінансування дебіторської заборгованості підприємства на прикладі ТОВ "Ворожба"; - дослідити систему управління охороною праці на підприємстві; - здійснити аналіз небезпечних та шкідливих факторів умов праці в організації; - оцінити стан безпеки в надзвичайних ситуаціях на досліджуваному об'єкті.

Об'єктом дослідження виступає дебіторська заборгованість підприємства.

Предмет дослідження становить організація процесу управління дебіторською заборгованістю підприємства.

Інформаційною базою для написання дипломної роботи є нормативно-правова база України, навчальні посібники, підручники, монографії, стандарти бухгалтерського обліку, наукові праці вітчизняних та зарубіжних економістів, матеріали періодичних видань, а також фінансова звітність ТОВ "Ворожба" за 2009 - 2011 рр.

У дипломній роботі набуло подальшого розвитку визначення поняття "дебіторська заборгованість", здійснено удосконалення існуючих підходів щодо класифікації дебіторської заборгованості підприємства. Отримані результати досліджень плануються до впровадження в практику здійснення управління дебіторською заборгованістю ТОВ "Ворожба".

Дипломна робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел з 65 найменувань і 6 додатків. Загальний обсяг роботи становить 115 сторінок. У роботі вміщено 23 таблиці та 12 рисунків.

Похожие статьи




ВСТУП - Управління дебіторською заборгованістю і розробка комплексу заходів щодо її оптимізації

Предыдущая | Следующая