Корпоративна соціальна відповідальність та охорона праці - Корпоративні ЗМІ

Ключова комунікаційна завдання корпорації полягає у формуванні найбільш сприятливого інформаційного простору для її функціонування. Інформаційно технічна революція значно підвищила інтерактивність аудиторії масових комунікацій. Отже корпорація, функціонуючи в соціумі, все більше залежить від думки кожної зацікавленої сторони, яка отримує все більше можливостей впливу на корпорацію. Сьогодні споживачі, постачальники, ділові партнери, некомерційні організації, політики та ін мають широкий доступ до різноманітних джерел інформації, і інформаційні потоки, що формуються прес-службою корпорації, не можуть бути єдиним джерелом про діяльність корпорації. Більш того, розвиваються незалежні інформаційні канали співтовариств (споживачів, екологів, місцевого населення та ін.), які мають можливість самостійно транслювати свою точку зору на діяльність корпорацій. Завдяки інтернет-технологіям, широка аудиторія отримує доступ до подібних інформаційних каналах і може робити висновок про діяльність корпорацій, зіставляючи інформацію з різних джерел.

Основним критерієм оцінки ділової репутації є ставлення зацікавлених сторін (службовців, акціонерів, інвесторів, споживачів, владою і неурядових організацій) до самої корпорації. Корпоративна соціальна відповідальність - концепція, що базується на побудові гармонійних відносин з усіма зацікавленими сторонами корпорації, отже практики КСВ позитивно впливають на репутацію корпорації.

Соціальна відповідальність бізнесу або Корпоративна соціальна відповідальність (КСВ) - це концепція, що містить добровільне рішення компаній брати участь у покращенні суспільства та захисту навколишнього середовища. КСВ базується на взаємодії із зацікавленими сторонами: службовцями, акціонерами, інвесторами, споживачами, владою та неурядовими організаціям. Таким чином, одне з найважливіших завдань КСВ - комунікаційна, з'ясування думок та інтересів усіх зацікавлених сторін з тим, щоб максимально врахувати їх у своїй подальшій діяльності1. Корпоративна соціальна відповідальність має індикатори результативності, які діляться за напрямками на економічні, екологічні та соціальні.

Економічні індикатори: виробництво якісного товару; внесок у розвиток персоналу, добровільне пенсійне забезпечення. Екологічні індикатори: частка використовуваного вторинної сировини, енергозбереження, зниження викидів парникових газів, контроль викиду забруднюючих речовин в атмосферу, раціональне використання прісної води, ініціативи щодо пом'якшення впливу продукції і послуг на навколишнє середовище і масштаб пом'якшення впливу.

Соціальні індикатори: медичне страхування, рівень травматизму на виробництві, випадки дискримінації, взаємодія з органами влади в області в області суспільно значущих завдань (соціально-економічного розвитку території присутності організації) та ін.

Поняття корпоративна соціальна відповідальність розглядається кожної професійної, соціальної групою зі своєї точки зору, найбільш зручною для вирішення власних завдань. Для менеджерів по зв'язку з громадськістю - це захист ділової репутації, для фінансових менеджерів і бухгалтерів - аудит в рамках ланцюжка розподілу, для некомерційних організацій - збереження ресурсів та гуманітарна деятельность6. Корпоративна соціальна відповідальність знаходиться на стику дисциплін (економіки, соціології, управління підприємством та ін.), нас це явище цікавить у розрізі зв'язків з громадськістю корпорації. Повністю збігаючись із цілями PR-діяльності, практика КСВ передбачає використання нових інструментів комунікації, розширюючи потенціал зв'язків з громадськістю.

Дослідження нових комунікаційних можливостей зв'язків з громадськістю, які з'являються при впровадженні в діяльність корпорації практик соціальної відповідальності бізнесу, представляє великий науковий інтерес. Нові види текстів, нові підходи до комунікації з цільовими аудиторіями, нові заходи, нові можливості щодо вдосконалення корпоративної ідентичності - все це здатна привнести корпоративна соціальна відповідальність і як кінцевий результат позитивно відбитися на репутації корпорації.

Соціальна відповідальність бізнесу в контексті зв'язків з громадськістю корпорації.

Соціальна відповідальність бізнесу - багатогранне явище і може бути інтегрована в діяльність корпорації на абсолютно різних рівнях і в різних обсягах. Вона може бути впроваджена на рівні філософії (місія, кодекс ділової поведінки), і на рівні управлінських рішень (цілісна система управління), може бути використана і як система оцінки і прогнозування ризиків. Більшість цих ініціатив служать цілям зв'язків з громадськістю, тобто "Формування ефективної системи комунікацій соціального суб'єкта з його громадськістю, що забезпечує оптимізацію соціальних взаємодій зі значимими для нього сегментами середовища". [5]

Зв'язки з громадськістю - це планомірна постійно здійснювана діяльність по забезпеченню рівноправної інформаційної взаємодії і за допомогою цього взаєморозуміння між організацією та її громадськістю. Ф. Джефкінс і Д. Ядін дають таке визначення зв'язків з громадськістю: "Зв'язки з громадськістю складаються з усіх форм планомірно здійснюваної комунікації (зовнішніх і внутрішніх) між організацією та її громадськістю з метою досягнення між ними взаєморозуміння" 8. Корпоративна соціальна відповідальність - це одна з форм комунікації між корпорацією і її цільовою аудиторією, яка сприяє формуванню позитивного іміджу корпорації.

Згідно з визначенням Єврокомісії, закріпленому в законі ЄС "Корпоративна соціальна відповідальність - це концепція, що містить добровільне рішення компаній брати участь у покращенні суспільства та захисту навколишнього середовища. Мета - взаємодія із зацікавленими сторонами: службовцями, акціонерами, інвесторами, споживачами, владою та неурядовими організаціями". [7]

Це повністю узгоджується з цілями по побудові сприятливого іміджу корпорації, тобто загального уявлення (що складається з набору переконань і відчуттів), яке складається у суспільства про організацію. І як наслідок КСВ сприятливо впливає на ділову репутацію корпорації.

Стратегічна КСВ - як правило, доля великих корпорацій. Менші компанії активно беру участь у соціальних акціях, дуже часто надаючи не фінансову, а волонтерську допомогу. Так звані програми "Про боно" (від лат. Pro bono publico - заради суспільного блага), коли компанії надають професійну допомогу своєю продукцією і своїми послугами. Наприклад, рекламне агентство в якості соціального проекту, може безкоштовно надавати допомогу зі створення рекламної продукції для майбутньої соціальної акції ("День донора") або виробник продуктів харчування може виділити партію своєї продукції для допомоги незаможним і нужденним верствам населення. Варіантів - величезна кількість.

Кожне підприємство або компанія працюють згідно законам про охорону працю.

Цей Закон визначає основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров'я у процесі трудової діяльності, на належні, безпечні і здорові умови праці, регулює за участю відповідних органів державної влади відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок організації охорони праці в Україні. [48]

Похожие статьи




Корпоративна соціальна відповідальність та охорона праці - Корпоративні ЗМІ

Предыдущая | Следующая