Кому на Дністрі жити добре? - Журналістське розслідування

Реорганізацію рибоохорони, яку запровадили лише у чотирьох областях Західної України, називають класичним рейдерством на замовлення органів державної влади. Уривок зі статті :

"На початку року одночасно у чотирьох областях України розгорівся скандал. Начальники головних управлінь рибоохорони висунули досить серйозні звинувачення своєму безпосередньому керівництву - Держкомрибгоспу України, назвавши його наказ з реорганізації нічим іншим, як рейдерством. Керівники всіх чотирьох ліквідованих управлінь подали позов до суду, бо переконані, що така "реорганізація є незаконною і такою, що приведе до руйнування рибоохоронної галузі".

Одночасно рибоохоронці письмово звернулися за підтримкою до Президента України, прем'єр-міністра, голови комітету Верховної Ради України із питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Автори звернення наголосили, що це їхня остання надія навести лад у справі збереження рибних запасів та зупинити новий земельний переділ, який остаточно позбавить можливості використовувати багатства природи (в конкретному випадку р. Дністер) всім пересічним мешканцям цього регіону. І буде доступним лише для окремої категорії населення. Незважаючи на згуртований та масштабний опір, реорганізація рибоохоронної системи таки розпочалася. Як наслідок - на базі чотирьох областей було створено єдине басейнове управління із центром керування у Чернівцях.

За останні три роки - це вже четверта реорганізація в системі рибоохорони. Та якщо два роки тому басейновий принцип запровадили по всій Україні, то цьогоріч реорганізація чомусь стосувалася лише Західної України. Відтак редакція вирішила з'ясувати, чим саме Західний регіон так вподобав Держкомрибгоспу України, який вирішив вдосконалити рибоохорону саме на його теренах і чи є насправді реорганізація лише прикриттям для захоплення державного майна окремими людьми. Наказ голови Держкомрибгоспу М. ШВЕДЕНКА №704, навколо якого виникло так багато галасу, вийшов 1 грудня 2008 року. Згідно з ним передбачено створити Верхньо-Дністровське басейнове управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства на базі Чернівецького, Івано-Франківського, Тернопільського та Хмельницького головних управлінь рибоохорони. Офіційна і основна мета заходу - раціональне використання матеріальних ресурсів та поліпшення системи керування рибоохорони.

Офіційно про наказ начальників обласних управлінь Держрибоохорони повідомили аж 17 грудня. Хоча, зважаючи на дату його виходу, 1 грудня, доречно було би це зробити 3-4 грудня, коли керівники головних управлінь перебували у Києві на переатестації. - Очевидно, творці наказу дуже поспішали, - каже вже колишній начальник Чернівцідержрибоохорона Ярослав КОГУТЯК, - бо, окрім численних орфографічних помилок, у документі були також неадекватні дані. Так, наприклад, "начальника Головного управління рибоохорони у Чернівецькій області звільняли із посади начальника у Івано-Франківській області..." Тоді ж було створено і комісію з передачі майна та терміново у Києві начальникам головних управлінь вручили накази про "вивільнення" їх із займаних посад. Тож сумнівів у тому, що цей наказ створювали заднім числом і фактично у нас на очах, немає...

За словами Когутяка, такий наказ порушує Трудове законодавство та Конституцію України: "У нас є колективний договір та галузева угода, які передбачають, що у разі здійснення реорганізації, профспілковий комітет та трудові колективи треба попередити за два місяці. Інакше такий наказ суперечитиме Трудовому законодавству. Натомість нас поставили перед фактом не 1 грудня, а - 17. Окрім того, такий наказ суперечить двом антикризовим постановам Кабміну України, які забороняють проводити реорганізацію під час кризи."

Автор цієї статті передає читачам свої почуття занепокоєння екологічною ситуацією, збереженням природних багатств нащої країни яка склалася в Чернівецькій області. Автор намагається зрозуміти першоджереда і мотиви безглуздої реформи, яка загрожує вимиранню риби.

Похожие статьи




Кому на Дністрі жити добре? - Журналістське розслідування

Предыдущая | Следующая