Аналіз вибору технологічного процесу виготовлення офсетних форм - Технологічні особливості виготовлення фотоформ і друкарських форм офсетного способу друку. Формні матеріали

Найважливішим елементом технології офсетного друку є друкована форма, яка в останні роки зазнала суттєвих змін. Ідея запису інформації на формний матеріал не за допомогою копіювання, а шляхом порядкової запису спочатку з матеріального оригіналу, а потім з цифрових масивів даних була відома вже років тридцять тому, але її інтенсивна технічна реалізація почалася порівняно недавно. І хоча відразу на цей процес перейти неможливо, поступово такий перехід відбувається. Однак є і підприємства (причому не тільки в нашій країні), які працюють ще по-старому, а до сучасних матеріалів відносяться з підозрою, незважаючи на те, що ці пластини виготовляються з найвищим заданою якістю і мають усі гарантії виробника. Тому поряд з широким асортиментом офсетних формних пластин для лазерного запису існують і звичайні копіювальні пластини, які виробниками в багатьох випадках рекомендуються одночасно і для запису лазерним скануванням або лазерним діодом.

В даний час найбільшими виробниками офсетних формних пластин є фірми: Агфа (Agfa), Фуджіфільм (FujiFilm), Ластра (Lastra) (належить фірмі Agfa), Іпагса (Ipagsa), Хорселл Капірейшен (Horsell Capiration), Кодак Поліхром Графікс (Kodak Polychrome Graphics ) і ін. Вітчизняні виробники формних пластин: "ДОЗАКЛ", "Зарайський офсет", "Офсет-Сибір".

На сьогоднішній день в поліграфії представлений широкий вибір матеріалів для виготовлення друкованих форм офсетного друку. Найбільш популярні з них наступні: монометалічні, полімерні, срібловмісткі і т. д.

Виділити якийсь один з видів друкованих форм як пріоритетний було б невиправдано, тому що кожен має свою специфіку застосування. Вибір необхідного формового матеріалу для конкретного виду друкованих призводить виконання замовлення друкарнею в максимально стислі терміни при мінімальних витратах.

Для повноколірного друку доцільно застосовувати монометалічні форми. Також експерти рекомендують їх використовувати і для одноколірний друку, коли потрібна висока якість передачі кольору. Такі пластини можуть використовуватися в ряді виробництв: комерційної листового друку, журнальної продукції, упаковці, малому офсет і навіть в газетній друку. Використання поліефірних офсетних форм в оперативній поліграфії забезпечує відмінну якість при невеликих тиражах і мінімум витрат. Однак основна увага зосереджена на металевих СtР - пластинах.

Срібловмісткі форми - це оптимальний баланс між швидкістю виготовлення друкованої форми, низькою вартістю і стабільністю друку всього тиражу. Фотополімерні пластини, можливо, не найчутливіші, але у них дуже висока тиражостійкість і друковані характеристики. Термальним пластинам властива висока роздільна здатність. А без процедурні - це матеріали не потребують обробки після експонування. Хоча останні мають більш високу ціну, ніж у звичайних CtP - пластини, і невисоку тиражостійкість, зате для невеликих друкарень що не потребують прояву пластини вже сьогодні є серйозною альтернативою традиційним CtP-пластин.

Але, на жаль, в Украіїні пластини для CtP поки не виробляються. Мабуть, нинішній обсяг споживання непривабливий для відкриття місцевого виробництва. У перерахунку на середню ціну цифровий пластини 12 дол. / М2 при обсязі продажів 800 000 м2 - близько 10 млн. Дол. У пішла вперед Західній Європі зростання споживання цифрових пластин вже досяг 80%; у нас же, за оцінками експертів, частка CtP пластин становить 30%. Але потенціал зростання очевидний. Фахівці обіцяють, що споживання СtР-пластин на російському ринку за цей рік збільшиться в два рази. При такому потенціалі проект цілком може когось зацікавити.

Заповнення рисунка 7.1

Похожие статьи




Аналіз вибору технологічного процесу виготовлення офсетних форм - Технологічні особливості виготовлення фотоформ і друкарських форм офсетного способу друку. Формні матеріали

Предыдущая | Следующая