Розробка друкованої плати та збіркового креслення пристрою, Опис алгоритму і програми функціонування мікроконтролерної системи - Створення автоматичної системи розпізнавання автомобілів при їх в'їзді на парковку

Так як використовується РКІ - Winstar WG12864A-NYJ, який має досить великі розміри, розмір друкованої плати обираємо таким же (93х70 мм) з отворами для кріплення на тих же позиціях, шо й у дисплею (рис. 3.1).

Рисунок 3.1 - Графічне зображення друкованої плати дисплею

Поскільки кількість елементів принципової схеми невелика, будемо використовувати односоронню друковану плату. Так як площа плати велика, можна для підвищення надійності використати всі елементи в DIP-корпусах.

Креслення друкованої плати приведено в додатку 2.

Збіркове креслення та специфікація приведені в додатку 3.

Опис алгоритму і програми функціонування мікроконтролерної системи

Побудуємо коротку блок-схему алгоритму роботи програми (рис 4.1):

Зображення кожного символу попередньо центрується на підкладці білого кольору розміром 64х64 пікселі та фільтрується (рис 4.2).

Далі це зображення інвертується, бінаризується та передається на СР (блок 2).

Рисунок 4.1 - Блок-схема алгоритму роботи програми

Крайній лівий верхній піксель зображення - це перший. Перші 8 біт першої вертикалі складають перший байт, а останні - восьмий байт. Перші 8 біт другої вертикалі - дев'ятий байт. Далі - аналогічно. Білий колір позначається логічним нулем, а чорний - одиницею.

Рисунок 4.2 - Відцентроване та профільтроване зображення

Процес передачі послідовний, побайтний. Дані передаються по USB на мікроконтролер AVR Attiny 2313, який розпізнається як віртуальний COM-порт. Цей мікроконтролер на швидкості 38400 бод послідовно побітно передає зображення в мікроконтролер 2 - Atmega16. Поки забраження повністю не передасться МК 2 нічого не розраховує. Він просто очікує на прихід байта та зберігає його в ОЗП. По закінченню передачі (блок 3) виводиться на дисплей прийняте зображення (ліва половина екрану) та починається процес розпізнавання (блок 4).

Прийняте зображення побайтно зрівнюється з шаблонами за допомогою "виключаючого але" та підраховується кількість неспівпадінь бітів з кожним шаблоном. Останнім етапом програми є знаходження мінімального значення неспівпадінь (блок 5) та вивід на екран (права частина) відповідного шаблону з послідуючою відправкою розпізнаного ASCII-символу по ППТ (блок 6). Далі програма реініціалізується для прийому наступного зображення.

Лістинг програми приведено в додатку 4.

Програма разом з набором шаблонних зображень займає 13440 байт пам'яті програм, 512 байт пам'яті даних.

Розрахунки займають приблизно 300000 тактів на кожне шаблонне зображення. Час виконання розпізнавання одного символу складає 0.15-0.33 секунди.

Похожие статьи




Розробка друкованої плати та збіркового креслення пристрою, Опис алгоритму і програми функціонування мікроконтролерної системи - Створення автоматичної системи розпізнавання автомобілів при їх в'їзді на парковку

Предыдущая | Следующая