Розробка принципової схеми мікроконтролерної системи - Створення автоматичної системи розпізнавання автомобілів при їх в'їзді на парковку

Розрахуємо та побудуємо принципову схему СР.

Всі компоненти схеми мають напругу живлення 5 В. Максимальний сумарний струм всіх елементів не перевищує 200 мА. Це свідчить про те, що вся система розпізнавання може живитися від порту USB, на виході якого стабілізована напруга 5 В та максимальний струм до 500 мА. Система нечутлива до пульсацій напруги живлення, тому в якості фільтру живлення використаємо конденсатор невеликої ємності.

Рівень напруги лініях даних порту USB має складати не менше 3.1 В та не бульше 3.6 В. Тому на відповідні виводи мікроконтролера необхідно підключити параметричні стабілізатори напруги 3.6 В.

Основний мікроконтролер - Atmega16. Це пов'язано з тим, що об'єм необхідної пам'яті для зберігання 22 шаблонів по 64х64 пікселі 11,3 кБ, а ОЗП - не менше 512 байт. Характеристики Atmega16 повністю задовільняють ці умови. Кварцевий резонатор обираємо з умови (2.1) так, щоб значення UBRR було цілим:

(2.1)

Де UBRR - значення регістру конфігурації ППТ; - тактова частота мікроконтролера; BAUD - швидкість передачі інформації.

Так як максимальна швидкість, яку забезпечує мікроконтролер AVR Attiny 2313 при передачі з USB в UART 38400, то BAUD=38400.

Зі стандартного ряду частот кварцевих резонаторів максимально підходить частота 14,745 МГц. Принципова схема СР приведена в додатку 1. Графічне зображення принципової схеми пристрою в середовищі моделювання Proteus приведено на рис. 2.1.

графічне зображення принципової схеми пристрою

Рисунок 2.1 - Графічне зображення принципової схеми пристрою

Похожие статьи




Розробка принципової схеми мікроконтролерної системи - Створення автоматичної системи розпізнавання автомобілів при їх в'їзді на парковку

Предыдущая | Следующая