Об'єднання GPS з інерціальними навігаційними системами (ІНС) - Фотограмметрія кінця ХХ століття - здобутки і тенденції

ІНС складається з гіроскопа (виконує кутову стабілізацію аерокамери підчас нахилу літака) та акселерометра (визначає зміну швидкості польоту літака). Об'єднання GPS та ІНС суттєво доповнюють одне одного.

Відомо, що стабільність показів GPS є високою в доволі великому часовому періоді, але в коротких проміжках часу можуть виникати певні труднощі, в основному через втрату сигналів від супутників підчас навігаційного маневру. ІНС навпаки - дають добрі покази в коротких часових проміжках, але у великих часових періодах спотворюються впливом т. зв. гіроскопічного ефекту та систематичними похибками акселерометрів, що мають тенденцію до накопичення. Об'єднання GPS та ІНС дає доповнюючий ефект: в короткочасових проміжках ІНС "поправляє" дані GPS, а в довгих часових проміжках GPS компенсує систематичні похибки ІНС. Інтегровані навігаційні системи (GPS + ІНС), як згадувалось, є тепер невід'ємною частиною цифрових аерознімальних комплексів. Вони дозволяють фіксувати кути нахилу знімальної камери з точністю 10//-20//, що в багатьох випадках задовільняє розв'язання фотограмметричних задач.

Стримуючим фактором у широкому використанні таких систем є їх висока вартість та проблеми інсталяції на невеликих (але економічних) літальних апаратах.

Похожие статьи




Об'єднання GPS з інерціальними навігаційними системами (ІНС) - Фотограмметрія кінця ХХ століття - здобутки і тенденції

Предыдущая | Следующая