Координатна АТС та її основні особливості роботи - Координатна автоматична телефонна станція

У координатних АТС основним комутаційним приладом є багаторазовий координатний з'єднувач. Пристрій МКС, принцип його роботи і комутаційні можливості зовсім не такі, як у комутаційних механізмів інших типів. З цієї причини скелетна побудова координатних АТС, структура ступенів шукання і принципи управління комутацією відрізняються від тих, які типові для АТС, побудованих на крокових і декадно-крокових шукачах. У структурі ступенів шукання використовується ланкове включення, яке дозволяє будувати n каскадні комутаційні блоки.

В електромеханічних АТС можуть використовуватися два різних принципи управління комутацією - прямий і обхідний. Прямий принцип управління характеризується тим, що прилади, вибирають потрібний напрямок зв'язку і вільну лінію в цьому напрямку, самі приймають цифри номера, встановлюють на їх основі з'єднання і утворюють розмовний тракт. Такий принцип управління комутацією використовується в більшості тих АТС де в якості основних комутаційних приладів застосовуються щіткові шукачі.

Обхідний принцип управління характеризується тим, що вибір напрямку зв'язку і пошуку вільної лінії в цьому напрямку відділений у часі від процесу з'єднання входу комутаційного приладу з виходом, до якого включена обрана лінія. Сам комутаційний прилад не бере участі в виборі напрямку і в пошуку вільної лінії. Ці процедури виконує якийсь пристрій, як правило, загальний для групи приладів (в координатних АТС це - маркер). Він приймає цифри номера, обробляє їх, і відповідно до результату обробки, управляє роботою комутаційного приладу, впливаючи на його елементи таким чином, щоб викликаючий вхід був з'єднаний з одним з вільних виходів в потрібному напрямку.

Інакше кажучи, управління комутацією відбувається в обхід комутаційного приладу, у зв'язку з чим такий принцип управління і названий обхідним. Схематично його ілюструє рисунок:

При встановленні кожного з'єднання маркер займається короткочасно і тому здатний обслужити кілька комутаційних приладів з великим числом входів і виходів. Відповідно з функціями, виконуваними маркером, його блок-схема містить визначник викликаючого входу, визначник необхідного напрямку зв'язку, пристрій, що відзначає вільні проміжні лінії, через які викликаючий вхід комутаційного приладу може бути підключений до вільного виходу в потрібному напрямку, пробний пристрій для пошуку вільного виходу в цьому напрямку, пристрій включення вибираючого і утримуючого електромагнітів БКС, що забезпечують з'єднання входу з виходом, і ланцюги управління роботою маркера.

Координатні АТС поділяються на АТС з керуванням по ступенях шукання і на АТС з централізованим управлінням. У координатних АТС з керуванням по ступенях шукання функції цих ступенів ті ж що і в більшості АТС побудованих на щіткових шукачах (декадно-крокових і машинних). У таких координатних АТС передбачається деяка кількість ступенів групового шукання, залежна від ємності станції і мережі, і ступінь абонентського шукання. Останнє виконує функції попереднього шукання, обслуговуючи виклики, які виходять від абонентів, і функції лінійного шукання, обслуговуючи виклики, що входять до абонентів.

Практично у всіх координатних АТС застосовується обхідний спосіб управління комутацією. Комутаційні блоки АТС побудовані на МКС, а в якості керуючих пристроїв використовуються маркери і, в більшості випадків, регістри, позбавляють маркери від функцій прийому переданих повільним способом цифр.

Розрізняють чотири види координатних АТС:

    1) з послідовним встановленням з'єднання по щаблях шукання і з регістрами для прийому цифр, що набираються абонентами 2) з регістровими пристроями та маркерами, розподіленими по ступенях шукання; 3) з абонентськими регістрами і з управлінням відразу декількома ступенями шукання; 4) з централізованим управлінням без поділу комутаційного обладнання станції на ступені шукання.

Більшість координатних АТС відноситься до першого виду.

На рис. наведена схема з'єднувального тракту станції АТСК:

сполучні тракти координатних атс з управлінням по ступенях шукання(з абон. регістрами)

Рис. Сполучні Тракти Координатних АТС З управлінням По ступенях Шукання(з абон. регістрами)

При встановленні з'єднанні вибір ліній виробляється на кожній ступені незалежно від можливості їх подальшого підключення до викликаючої лінії.

Існують координатні АТС другого виду, де на ступенях групового та абонентського шукання використовуються регістри, кожен з яких приймає адресну інформацію, необхідну для встановлення з'єднання лише через один ступінь шукання.

На рис. наведена схема з'єднувального тракту:

сполучні тракти координатних атс з управлінням по ступенях шукання(з рег. на ступенях шукання)

Рис. Сполучні Тракти Координатних АТС З управлінням По ступенях Шукання(з рег. на ступенях шукання)

З'єднання на кожному ступені ГШ має завершитися до початку передачі абонентом цифри, призначеної для наступного ступеня шукання. На наведеній схемі регістр ступені ГІ приймає одну цифру, і тому число напрямків у блоці ГШ дорівнює десяти. Можна передбачити прийом регістром ГШ також і двох цифр, але з певною визначеною першою цифрою.

У координатних АТС третього виду для внутрішньостанційних з'єднань передбачається лише один ступінь ГШ з двокаскадними або трьохкаскадними комутаційними блоками великої ємності (до 1000 вихідних ліній). Керують комутацією абонентські регістри і маркери, які забезпечують організацію з'єднання через одну або дві ступені шукання.

тракти координатних атс з централізацією управління(з функціональними маркерами)

Рис. Сполучні Тракти Координатних АТС З централізацією Управління(з функціональними маркерами)

На ступені АИ використовуються двокаскадні блоки і для вихідного, і для вхідного зв'язку. Кожен комутаційний блок обслуговується, залежно від його місткості, одним або двома маркерами. При вихідному зв'язку маркер блоку АИ виконує функцію підключення лінії викликаючого абонента до регістру. При цьому маркер виробляє обумовлене шукання через ступені АИ і регістрового шукання. координатний автоматичний телефонний з'єднання

Після набору номера при внутрішньостанційному зв'язку маркери ступені ГИ (МГИ) і АИ (МАИ), отримавши з регістра необхідну адресну інформацію, спільно виконують функції підключення лінії абонента до лінії що викликається. При встановленні з'єднання на ступені ГИ займається така вільна і доступна вихідна лінія.

У координатних АТС четвертого виду комутаційне обладнання не ділиться на ступені шукання, а утворює загальне комутаційне полі. Централізовані маркери керують з'єднанням, виробляючи наскрізне обумовлене шукання через всю АТС.

сполучні тракти координатних атс з централізацією управління (з централізованими маркерами)

Рис. Сполучні Тракти Координатних АТС З централізацією Управління (з централізованими Маркерами).

Комутація проводиться через двокаскадні блоки абонентських ліній (БАЛ) і двокаскадні блоки з'єднувальних ліній (БСЛ) під управлінням центрального маркера, який взаємодіє з абонентським регістром.

Існує багато типів координатних АТС як вітчизняного, так і закордонного виробництва. АТС різних типів відрізняються один від одного за багатьма ознаками, головними з яких є конструкція і комутаційні параметри МКС, скелетна схема станції, ємність і групоутворення блоків ступенів шукання і ступінь централізації управління комутаційними приладами.

Для побудови АТСК використовуються багатокоординатні з'єднувачі МКС 20x10x6, МКС 10x20x6, МКС 10x10x12, реле РЕЗ-14 і РПН, поляризовані реле РП-4 або РП-5, напівпровідникові діоди і тріоди, і деякі допоміжні елементи. Для електроживлення цих АТС служить джерело постійного струму з номінальною напругою 60 В і з допустимі ми коливаннями напрузі в межах 54 - 72 В.

Похожие статьи




Координатна АТС та її основні особливості роботи - Координатна автоматична телефонна станція

Предыдущая | Следующая