Області застосування компонента, Сучасні досягнення і перспективи розвитку компонента - Конструкція, основні параметри і характеристики підстроєчних конденсаторів

Конденсатори знаходять застосування практично у всіх областях електротехніки.

Конденсатори (спільно з котушками індуктивності та / або резисторами) використовуються для побудови різних ланцюгів з частотно-залежними властивостями, зокрема, фільтрів, ланцюгів зворотного зв'язку, коливальних контурів і т. п.

При швидкому розряді конденсатора можна отримати імпульс великої потужності, наприклад, в фотоспалахах, імпульсних лазерах з оптичним накачуванням, генераторах Маркса, (ГИН; ГИТ), генераторах Кокрофта-Уолтона та ін.

Так як конденсатор здатний тривалий час зберігати заряд, то його можна використовувати в якості елемента пам'яті або пристроя зберігання електричної енергії.

У промисловій електротехніці конденсатори використовуються для компенсації реактивної потужності і в фільтрах вищих гармонік.

Розрізняють два випадки застосування підстроювальних конденсаторів:

    А) для підстроювання, при якій конденсатор встановлюють на задану величину ємності і закріплюють у такому положенні; Б) для настройки, при якій необхідно періодична зміна ємності.
Сучасні досягнення і перспективи розвитку компонента

Компанія Temex-Ceramics є одним з провідних світових виробників ВЧ і СВЧ пасивних компонентів, що застосовуються в телекомунікаціях, медичному та промисловому обладнанні, військовій і аерокосмічній апаратурі та ін. В даний час, удосконалення технологій і розвиток потенціалу компанії ведеться в одному з найважливіших напрямків - виробництві багатошарових керамічних (високовольтних, високотемпературних, високочастотних) і підстроєчних конденсаторів з повітряним, керамічним або сапфіровим діелектриком.

Підстроєчні керамічні конденсатори можуть використовуватися в космічному приладобудуванні, радіоприймальних і передавальних пристроях, телевізійних і відеосистемах та ін. Такі компоненти відрізняються насамперед поліпшеними питомими характеристиками. Зокрема, тримери, призначені для поверхневого монтажу (SMD), являють собою компоненти, застосовувані в електричних схемах, де розмір і технічне виконання є особливо важливими параметрами. Наприклад, герметизована серія підстроєчних SMD конденсаторів з алюмінієвим корпусом характеризується стійкістю до жорстких дій навколишнього середовища, а також механічною та електричною міцністю. Крім того, конструкція корпусу конденсатора захищає його від проникнення всередину флюсу або знежирюючого розчину при пайці. Робочий діапазон частот таких компонентів не перевищує 2 ГГц. Мініатюрні тримери характеризуються високою добротністю, стабільністю електричних характеристик протягом всього терміну служби виробу.

Підстроєчні конденсатори з сапфіровим діелектриком. При виборі діелектрика для високоточних підстроювальних конденсаторів у багатьох розробників особливий інтерес представляє сапфір. Тримери із сапфіровим діелектриком характеризуються високою добротністю, досить низьким значенням температурного коефіцієнта, великим терміном служби і забезпечують відсутність шумів при налаштуванні обладнання. Крім того, такі конденсатори мають досить велику ємність, при невеликих розмірах корпусу, що дозволяє їх активно використовувати в бездротових засобах зв'язку, в електричних схемах СВЧ-пристроїв різного призначення. Завдяки ізоляційним властивостям діелектричного матеріалу і досить міцній конструкції корпусу в тримерах досягаються високі значення напруги електричного пробою.

Високовольтні підстроєчні конденсатори. Компанія Temex-Ceramics розробила спеціальну серію немагнітних високовольтних підстроєчних конденсаторів на основі тефлонового і сапфірового діелектрика, які знаходять широке застосування в медицині, приладах, що працюють на основі магнітно-ядерного резонансу та ін. Оскільки до матеріалів з немагнітними властивостями висуваються жорсткі вимоги, всі вироби відповідають директиві RоHS.

Похожие статьи




Області застосування компонента, Сучасні досягнення і перспективи розвитку компонента - Конструкція, основні параметри і характеристики підстроєчних конденсаторів

Предыдущая | Следующая