Область застосування технології SDH - Основні рекомендації МСЕ-Т по основним аспектам SDH: характеристика

Мультиплексори SDH з волоконно-оптичними лініями зв'язку між ними утворюють середовище, в якій адміністратор мережі SDH організовує цифрові канали між точками підключення абонентського обладнання чи устаткування вторинних (накладених) мереж самого оператора - телефонних мереж і мереж передачі даних.

На рисунку 1 представлений приклад первинної мережі, побудованої за технологією SDH.

приклад первинної мережі, побудованої за технологією sdh

Рис.1. Приклад первинної мережі, побудованої за технологією SDH.

Канали SDH відносяться до класу напівпостійних (semipermanent) - формування (provisioning) каналу відбувається з ініціативи оператора мережі SDH, користувачі ж позбавлені такої можливості, тому такі канали зазвичай застосовуються для передачі досить стійких у часі потоків. Через напівпостійний характерй сполук у технології SDH частіше використовується термін "крос-коннект" (cross-connect), а не комутація.

Мережі SDH відносяться до класу мереж з комутацією каналів на базі синхронного мультиплексування з розподілом за часом (Time Division Multiplexing, TDM), при якому адресація інформації від окремих абонентів визначається її відносним часовим положенням всередині складеного кадру, а не явною адресою, як це відбувається в мережах з комутацією пакетів.

З допомогою каналів SDH зазвичай об'єднують велику кількість периферійних (і менш швидкісних) каналів плезіохронної цифрової ієрархії (PDH).

Похожие статьи




Область застосування технології SDH - Основні рекомендації МСЕ-Т по основним аспектам SDH: характеристика

Предыдущая | Следующая