Зберігання проекційних апаратів і догляд за ними - Проектори: основні характеристики

Щоб уникнути псування проекційні апарати зберігають у сухих, провітрюваних приміщеннях при температурі не нижче 15°С під матер'яними або спеціальними чохлами. Їх необхідно оберігати від вогкості й різких коливань температури. Щоб проекційний апарат завжди був готовий до роботи, його, особливо поверхні оптичних деталей, періодично оглядають, очищають від пилу.

Зовнішні поверхні передньої й задньої лінз об'єктива очищають від пилу білячим пензликом або струменем повітря з гумової груші. Якщо поверхні лінз об'єктива й конденсора сильно забруднені, їх можна очистити серветкою, злегка змоченою в ефірі, спирті або одеколоні. Чистою серветкою протирають відбивачі, скла насадок діапроекторів. При зміні оптичних деталей не слід стосуватися їхніми руками. У діапроекторі ЛЕТІ періодично змазують шестірні механізму пересування діафільму чистим безкислотним вазеліном. Підшипники вентилятора й електродвигуни змазують машинним маслом (1-2 краплі) через 30-50 робочих годин. До сучасних апаратур нерідко прикладаються спеціальний розчин для чищення проектора, пензлик для об'єктива, що не залишає волокон серветка.

Для збільшення терміну служби проекційних ламп рекомендується користуватися стабілізатором напруги. Щоб проекційний апарат не перегрівався, після 1 г безперервної роботи треба його виключати на 10-15 хв.

Похожие статьи




Зберігання проекційних апаратів і догляд за ними - Проектори: основні характеристики

Предыдущая | Следующая