Будова модемів, Загальні відомості - Захист інформації від витоку з телефонної мережі зв'язку

Загальні відомості

Один з варіантів виконання модему можна представити у вигляді, зображеному на рис. 5.1.

Рисунок 5.1. Пристрій сучасного модему

Модем складається з адаптерів портів канального й DTE-DCE інтерфейсів; універсального (PU), сигнального (DSP) і модемного процесорів; постійного (ПЗУ, ROM), постійного енергонезалежного перепрограмувального (ППЗУ, ERPROM) оперативного (ОЗУ, RAM) запам'ятовувальних пристроїв і схеми індикаторів стану модему.

Порт інтерфейсу DTE-DCE забезпечує взаємодію з DTE.

Універсальний процесор виконує функції керування взаємодією з DTE і схемами індикації стану модему. Саме він виконує посилаємі DTE Ат-команди й управляє режимами роботи інших складових частин модему. Також універсальний процесор може реалізовувати операції компресії/декомпресії переданих даних.

Інтелектуальні можливості модему визначаються в основному типом використовуваного PU і мікропрограмою керування модемом, що зберігається в ROM.

Схема ERPROM дозволяє зберігати установки модему в так званих профайлах або профілях модему на час його вимикання. Пам'ять RAM інтенсивно використовується для тимчасового зберігання даних і виконання проміжних обчислень як універсальним, так і цифровим сигнальним процесорами.

На сигнальний процесор, як правило, покладають завдання по реалізації основних функцій протоколів модуляції (кодування "сверточним" кодом, відносне кодування, скремблювання й т. д.), за винятком хіба що властиво операцій модуляції/демодуляції. Останні операції звичайно виконуються спеціалізованим модемним процесором.

Похожие статьи




Будова модемів, Загальні відомості - Захист інформації від витоку з телефонної мережі зв'язку

Предыдущая | Следующая