Протокол V.42 - Захист інформації від витоку з телефонної мережі зв'язку

Стандарт V.42, прийнятий ITU-T у листопаді 1988 року, визначає процедуру LAPM (Link Access Procedure for Modems), схожу по можливостях з MNP4. Переваги LAPM у порівнянні з MNP4 полягають у підвищеній швидкості передачі по поганих телефонних каналах і гарній погодженості з іншими стандартами, заснованими на протоколі HDLC. Процедура LAPM дуже близька до процедур LAPB і LAPD, застосовуваних у мережах Х.25 і в мережах інтегрального обслуговування ISDN.

Рисунок 6.1. Функції DCE без апаратної корекції помилок

Згідно V.42 потрібна реалізація як процедури LAPM, так і протоколу MNP4, як альтернативного варіанта підвищення вірогідності. Це означає, що модем V.42 може взаємодіяти з модемами типу MNP4. Однак при такім з'єднанні не будуть задіяні всі можливості V.42. Під час установлення зв'язку модем V.42 перевіряє, чи може вилучений модем працювати згідно повного протоколу V.42 або тільки по протоколі MNP4. При цьому перевага віддається протоколу V.42. Таким чином, модем V.42 намагається використати процедури корекції помилок згідно V.42, і якщо це не виходить, то виробляється спроба запустити MNP4. Якщо й цій спробі виявляється безуспішної, встановлюється зв'язок без корекції помилок.

На відміну від апаратур каналу даних без апаратного виправлення помилок (рис. 6.1), рекомендація V.42 виділяє у функціональній схемі DCE додатковий блок захисту від помилок (рис. 6.2).

Згідно V.42 блок управління модему повинен визначати, чи підтримує вилучені апаратури функції виправлення помилок, і координувати узгодження відповідних процедур.

Блок захисту від помилок призначений для керування процедурами виправлення помилок. Саме він і реалізує протокол зв'язку LAPM.

Рекомендація V.42 регламентує також ланцюга інтерфейсу V.24, задіяні в процесі роботи модемів по протоколі V.42 (рис. 6.3).

Рисунок 6.2. Функції DCE згідно V.42

Рисунок 6.3. Ланцюги, що працюють при захисті від помилок

Де TD - передані дані; RD - прийняті дані; TDC - синхронізація переданих даних; RDC - синхронізація прийнятих даних; RTS - запит передачі; RFS - готовність до передачі; RSD - детектор прийнятого лінійного сигналу з каналу даних.

Похожие статьи




Протокол V.42 - Захист інформації від витоку з телефонної мережі зв'язку

Предыдущая | Следующая