Якість грунту - Якісна оцінка грунтів господарства ТОВ "Носівка Агро" Чернігівської області Носівського району

Якість грунту - це здатність певного типу грунту функціонувати в межах природних або керованих людиною екосистем, забезпечувати продуктивність рослин та тварин, покращувати якість води та повітря, підтримувати здоров'я людини та умови його мешкання. Якість грунту - це сукупність усіх наявних позитивних та негативних характеристик та властивостей, що визначають його родючість. Якість грунту визначається взаємодією його фізичних, хімічних та мікробіологічних властивостей.

Грунти високої якості забезпечують поживну придатність, аерацію, проникнення та затримання води, структурну та високу біологічну активність. Для оцінювання якості грунту використовують показники(індикатори) якості грунту.

Показники якості грунту - це фізичні, хімічні та біологічні властивості, процеси та характеристики, які вимірюють з метою моніторингу змін у грунті.

До основних показників якості грунту відносять фізичні, хімічні та біологічні показники. Фізичні показники Якості грунту визначаються агрегаційною стабільністю, текстурою, структурою, об'ємною густиною, пористістю, аерацією, кольором, вологістю та температурою. Оскільки фізичні показники пов'язані з взаємним розташування грунтових частинок та пор, вони відбивають здатність або обмеженість коріння до зростання, появу сходів, інфільтрацію, рух води у грунтовомупрофілі.

Хімічні показники якості грунту включають результати вимірювання рH, солоності, органічної речовини, концентрації фосфору, кругообігу поживних речовин, катіон-обмінної здатності, концентрації елементів, які можуть бути потенціальними забруднюючими речовинами ( важких металів, радіонуклідів тощо) або які потрібні для росту та розвитку рослин.

Біологічні показники Якості грунту характеризують загальну біомасу грунту, мікробну біомасу, загальну чисельність бактерій та мікроскопічних грибів, продукування двоокису вуглецю або дихання грунту, ферментативну активність тощо. Біологічні показники включають результати вимірювань мікро - та макроорганізмів, їх активності або утворення побічних продуктів. Популяція черв'яків, нематод, комах та патогенних мікроорганізмів, швидкість респіраційних процесів, розкладання органічної речовини та залишків рослин у грунті - все це може бути використанно для оцінювання якості грунту.

Похожие статьи




Якість грунту - Якісна оцінка грунтів господарства ТОВ "Носівка Агро" Чернігівської області Носівського району

Предыдущая | Следующая