Передсадивна підготовка грунту - Вирощування винограду в Дніпропетровській області

Передплантажна підготовка ділянки при закладанні виноградників має важливе значення і включає проведення культуртехнічних, меліоративних робіт та підвищення родючості грунту. Загальна мета цих заходів - окультурення площі, створення сприятливих умов для росту, розвитку і плодоношення майбутніх насаджень, полегшення догляду за ними.

Залежно від стану вибраної ділянки і відповідно до проекту проводять такі роботи: викорчовують і видаляють кущі, дерева та пеньки; вирівнюють поверхню ділянки, зрізують піщані пагорби (кучугури); видаляють каміння діаметром понад 10 см; знищують осередки багаторічних злісних бур'янів з наступним вичісуванням і спалюванням; на запланованих для зрошення пологих схилах перед плантажною будують зрошувальну систему; для запобігання розвитку водної ерозії на схилах влаштовують водозатримуючі вали, з'єднані з водопоглинаючими канавами, а при крутості схилів 10О і більше роблять тераси; надто зволожені ділянки осушують дренажем; закладають вітроломні захисні насадження; при дуже щільних грунтах і підгрунтях роблять передплантажне розпушення.

Якщо під виноградники використовують ділянки після багаторічних насаджень або малопродуктивні землі, особливого значення набуває підвищення родючості грунту. Для оздоровлення, поліпшення структури і підвищення родючості грунту необхідно протягом двох - чотирьох років до плантажної оранки висівати бобові або суміш бобових і злакових трав. На ділянках, де раніше були насадження, уражені бактеріальним раком, виноград можна садити лише після оздоровлення грунту вирощуванням протягом чотирьох - п'яти років злакових зернових і багаторічних трав.

За два - три роки до сівби трав, з метою оструктурення грунту не можна застосовувати грунтові гербіциди. Якщо ж у грунті виявлені гербіциди, треба сіяти кукурудзу на силос або на зелений корм, оскільки ця культура стійка проти грунтових гербіцидів і сприяє їх розпаду. Після кукурудзи сіють суданську траву на сіно або на зелений корм, а потім озимі зернові з підсівом багаторічних трав. На ділянках, де раніше були насадження, уражені бактеріальним раком виноград можна садити лише після оздоровлення грунту, вирощуванням протягом чотирьох - п'яти років злакових зернових і багаторічних трав.

Глибина плантажної оранки залежить від екологічних факторів (кліматичних, грунтових, гідрологічних) і становить і Степу 65 - 70 см, на гірських схилах, шиферних або щебенюватих грунтах - 80 - 120 см. На ділянках, де раніше ріс виноград плантажну оранку дещо поглиблюють. Садити виноград по мілкій оранці не слід, бо корені розвиватимуться у верхніх шарах грунту, що призведе до їх пригнічення влітку від посухи і взимку від промерзання.

Похожие статьи




Передсадивна підготовка грунту - Вирощування винограду в Дніпропетровській області

Предыдущая | Следующая