Складання шкал бонітування грунтів - Якісна оцінка грунтів господарства ТОВ "Носівка Агро" Чернігівської області Носівського району

Однакові групи грунтів при бонітуванні повинні одержати однакові показники бонітету. Щоб визначити ці показники, складається шкала бонітування грунтів, яка являє собою систему Цифрових даних, що відповідають певним значенням природних показників на різних групах грунтів. При бонітуванні грунтів потрібно складати дві оціночні шкали: першу, основну - за властивостями грунтів і другу - за урожайністю сільськогосподарських культур або продуктивністю кормових угідь.

Показники бонітування грунтів відображають порівняльну оцінку їх якості, яка визначається за об'єктивними ознаками і властивостями, що корелюють з урожайністю сільськогосподарських культур.

Для розробки шкал загального бонітування ріллі можуть використовуватися дані про запаси гумусу в метровому шарі, максимально можливі запаси продуктивної вологи, вміст рухомих форм фосфору і обмінного калію. Значення обліку агрофізичного стану грунту визначається тим, що негативні фізичні параметри (переущільнення, екстремальна фільтрація, безструктивність) можуть звести до мінімуму позитивні значення інших елементів родючості, зокрема вміст гумусу і рухомих поживних речовин. Тому для обліку фізичного стану грунту використані дані, одержані при аналізі численних розрізів у різних зонах України. На їх основі розроблені бали часткового бонітування за агрофізичними показниками майже для всіх агровиробничих груп грунтів і бали бонітету грунтів за вмістом фізичної глини в орному шарі.

Похожие статьи




Складання шкал бонітування грунтів - Якісна оцінка грунтів господарства ТОВ "Носівка Агро" Чернігівської області Носівського району

Предыдущая | Следующая