Висновки - Релігія та церква в політичних процесах України

Взаємодія релігії та політики є об'єктивним процесом, адже ці форми суспільної свiдомостi мають практично одних i тих же носіїв.

Політика являє собою сферу спілкування різних соціальних груп та індивідів з приводу використання інститутів публічної влади для реалізації своїх суспільно значимих інтересів i потреб. Політика не може нехтувати релiгiйними відносинами, оскільки їх носіями можуть бути цiлi народи, етноси. i тут немає нічого випадкового.

З часу здобуття Україною незалежності релігія почала вiдiгравати помітну роль у житті нашого суспільства та держави. Сьогодні, коли попередня державна ідеологія зазнала краху, а нові ідеології не завоювали довари людей, великого значення на шляху духовного відродження України набуває релігія як форма суспільної свiдомостi та важливий інститут громадянського суспільства. Крах комуністичної ідеології, системи виховання спричинив своєрідний вакуум свiтоглядно-виховних цінностей. Людина залишилася віч-на-віч ЗТ своїм новим для неї суспільним середовищем. Україну захопила хвиля конфесійної політизації, зневаги до традицій i авторитету, сторичних i культурних надбань. За цих умов зросло значення релігії, церкви. Тому не випадково, що найбільшою довірою в суспiльствi користується Церква. Безумовно, Церква не є політичним інститутом, але, як свідчать сторичний досвід i сучасність, справляє досить відчутно впливає на політичне життя суспільства.

У сучасний Україні можемо виділити основна напрямки впливу релігії на політику: по-перше, вплив релігії як певної ідеологічної системи, яка активно втручається в політичне життя шляхом впливу на політичні погляди віруючих. Таке втручання може мати різноманітний політичний характер, усе залежить від позицій, симпатій чи антипатій діячів церкви, від соціально-політичної обстановки.

Другий напрямок: сама політичні дiячi використовують релігію, її організації у своїх власних цілях, для того щоб надати масовим соціально-політичним рухам вiдповiдного характеру (тут можуть використовуватися рiзнi засоби, як матерiальнi, так й ідеологічні).

Третій напрямок: у силу конкретних роздумів віруючі беруть участь у масових соціальних рухах, звертаються до релігії для ідеологічного оформлення своїх інтересів.

Похожие статьи




Висновки - Релігія та церква в політичних процесах України

Предыдущая | Следующая