Наступні вселенські собори. - Вселенські собори та поділ християнства на православ'я і католицизм

V Вселенський собор. До поділу 1054 р. християнства на православ'я і католицизм відбулися ще три Вселенські собори. V Вселенський собор у 533 р. у м. Константинополь було зібрано з приводу суперечок, що не затихали між послідовниками Несторія, з одного боку, і Євтихія -- з іншого.

VI Вселенський собор. У 630 р. знову у м. Константинополь розпочав роботу VI Вселенський собор. Він був покликаний засудити Монофелітів, Які, хоч і визнавали в Ісусі Христі дві природи -- божественну і людську, але наполягали на наявності єдиної волі -- божественної. Друга сесія цього собору відбулася через 11 років (641) У Трульських царських палатах. Собор затвердив правила внутрішнього церковного управління, а саме: 85 правил Святих Апостолів, правила шести Вселенських і семи по-місних соборів, а також правила 13 отців церкви (найавто-ритетніших священнослужителів). Згодом ці правила бу-ло доповнено правилами VII Вселенського та ще двох по-місних соборів -- утворився "Номоканон" ("Керманична Книга"), який є основою, правовим кодексом церковного управління православної церкви.

VII Вселенський собор. Останній у церковній історії, VII Вселенський собор працював у 787 р. в м. Нікея. На ньому було відновлено поклоніння іконам і засуджено іконоборство. Римською католицькою церквою визнаються Вселен-ськими і собори, проведені вже без участі православних, їх нараховується 21. Останній із них -- II Ватикансь-кий -- збирався у 1962--1965 pp. Тоді було переглянуто напрями роботи церкви у зв'язку з її новими географіч-ними масштабами й культурними змінами у світі. Право-славні визнають тільки сім перших Вселенських соборів, протестанти -- перші чотири.

Похожие статьи




Наступні вселенські собори. - Вселенські собори та поділ християнства на православ'я і католицизм

Предыдущая | Следующая