Висновок - Політичний Public relations у виборчих кампаніях в Україні

Отже, підводячи підсумки проробленому нами аналітичному дослідженню можна зробити наступні висновки, що головне завдання PR технології в процесі здійснення виборчої кампанії - забезпечити добровільне взаєморозуміння між кандидатом і виборцем.

Чорний PR у політиці робить негативний вплив на суспільство в цілому і на взаємини його з владою особливо. Це змушує замислитися про те, як виглядає сьогодні влада в очах суспільства, щоб своєчасно вжити заходів щодо запобігання можливих соціальних конфліктів. Проблемний розвиток демократичної системи в Україні, зростання ролі PR - технологій в процесі маніпуляції суспільною свідомістю особливо, так званого "чорного PR", додатково актуалізує дану проблему. "Чорний PR " є однією з найбільш відомих технологією, що застосовується практично у всіх без винятку виборчих кампаніях.

Також можна відзначити, що імідж кандидата має бути сформований таким чином, щоб дати можливість йому демонструвати виборцям максимальну наближеність до них в усьому, але в той же час вказувати на відмінності, завдяки яким бути обраним має саме він. У зв'язку з тим, що кандидат в основному не має безпосереднього контакту з виборцями, за допомогою якого досить легко позитивно розташувати до себе виборців, необхідно максимальне наближення в усьому на основі символічних уявлень. Чим сильніше наближення, тим чіткіше виборці бачать, що в основу мотивації політичної поведінки кандидата покладені їх же інтереси і даного кандидата слід підтримати на виборах.

Особливістю є і те, що ЗМІ більшою мірою формує образ кандидата або політика, ніж він сам. Широко використовується інформаційний привід, який отримують ЗМІ. Але повністю контролювати ЗМІ неможливо. ЗМІ пропонує громадськості ті чи інші події у своїй інтерпретації. Така інтерпретація може істотно спотворювати образ політичного діяча, як в кращу сторону, так і навпаки.

Похожие статьи




Висновок - Політичний Public relations у виборчих кампаніях в Україні

Предыдущая | Следующая