Особливості впровадження соціального діалогу в законодавство україни і на ринку праці - Соціальний діалог на ринку праці України

В Україні у 90-х роках впровадження соціального партнерства відбувалося по аналогії з країнами СНД (Білорусь, Молдова, Росія) - "зверху", тим самим адміністративно-командним методом. Держава майже до кінця 1990-х залишалася єдиним роботодавцем, були відсутні представницькі організації (об'єднання) роботодавців, профспілки (нові та традиційні) були роз'єднані, а головне - в країні дуже мляво створювались ринкові механізми.

Соціальне партнерство як ідеологія, найбільше підходило, з одного боку, для "забезпечення" псевдоринкових перетворень, а з іншого - для завуалювання наслідків первинної фази накопичення капіталу владною елітою країн СНД, яку також супроводжувала "зручна" теорія лібералізації економіки з приватизацією тією ж елітою загальнонародної власності.

Протягом 90-х років продовжувався новий для українського суспільства багатовимірний процес утворення соціально-трудових відносин, характерний для первинної фази накопичення капіталу і тому неадекватний саме соціальній ринковій економіці.

Соціальний діалог, як більш динамічний процес і як оптимальний засіб досягнення соціального партнерства, більш сприятливий ідеологічно саме до останньої чверті ХХ сторіччя.

Тому в Україні, як і більшості Європейських країн, головним принципом організації соціально-трудових відносин є Соціальний діалог. Під соціальним діалогом ми пропонуємо розглядати - процес соціальної взаємодії по узгодженню та врегулюванню інтересів (зайнятість, заробітна плата, умови праці, державне соціальне страхування тощо) сторін соціально-трудових відносин(роботодавці, працівники та їх організації) на усіх рівнях (виробничий, галузево-територіальний, національний, міжнародний) засобами колективно-договірного регулювання за участю держави, як арбітра.

Похожие статьи




Особливості впровадження соціального діалогу в законодавство україни і на ринку праці - Соціальний діалог на ринку праці України

Предыдущая | Следующая