Вступ - Морфологічні особливості Людини вмілої та її місце в еволюційній історії людства

Антропогенез -- розділ антропології, що висвітлює питання про місце людини серед організмів, час і місце її виникнення, про первісний суспільний розвиток людей, про фактори олюднення безпосередніх предків людини -- двоногих мавп.

В основі уявлень про антропогенез лежить симіальна (від лат. simia -- мавпа) гіпотеза походження людини від високорозвинених мавпоподібних предків третинного періоду, уперше докладно розроблена і аргументована Ч. Дарвіном (1871). Згодом було отримано багато нових палеонтологічних і етологічних (пов'язаних з вивченням поведінки приматів) даних, а також дані в області порівняльної біохімії, імунології, молекулярній біології і генетики, що підтвердили цю гіпотезу. Друга половина 20 століття в антропології ознаменувалася інформаційним вибухом у результаті різкого збільшення числа знахідок викопних попередників людини в Африці і Євразії, одну з яких розглянемо далі.

Людимна умімла (лат. Homo habilis) -- високорозвинений австралопітек або перший представник роду Homo, що з'явився в Східній Африці близько 2,4 млн. років тому. Саме Людина уміла чи один із її різновидів вважаються в теперішній час найвірогіднішими предками всіх пізніших представників роду Homo.

Людина уміла, першою з предків сучасної людини, почала регулярно виготовляти кам'яні знаряддя праці і перейшла на всеядність. З неї також починається бурхливий розвиток розмірів головного мозку. Вона є творцем ранньої галечної культури, яка за місцем перших знахідок була названа олдувайською культурою.

Похожие статьи




Вступ - Морфологічні особливості Людини вмілої та її місце в еволюційній історії людства

Предыдущая | Следующая