Вступ - Оздоровчий вплив дихальних вправ

Актуальність. Дослідження багатьох вчених свідчать про те, що правильне дихання відіграє важливу роль для здоров'я людини. Дихальна гімнастика допомагає при лікуванні та профілактиці різних захворювань, сприяючи підвищенню резервних можливостей організму, поліпшенню обміну речовин і роботи внутрішніх органів.

Сьогодні багато фахівців вважають, що, практикуючи відповідні дихальні вправи, людина може не тільки відчути приплив сил і, коли потрібно, заспокоїтися, але і впоратися з цілком конкретними порушеннями, пов'язаними зі стресом, починаючи від панічних атак, і закінчуючи проблемами з травною системою.

Постановка проблеми та її актуальність. Дослідження багатьох вчених свідчать про те, що правильне дихання відіграє важливу роль для здоров'я людини. Дихальна гімнастика допомагає при лікуванні та профілактиці різних захворювань, сприяючи підвищенню резервних можливостей організму, поліпшенню обміну речовин і роботи внутрішніх органів.

Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідженням впливу дихальної гімнастики на оздоровлення людини займалися такі вчені, як: Диба Т. Г., Мозолін Н. Г., Цирельников Н. І., Асташенко О. І., Стрельникова А. С., Стрельникова А. М. та інші.

Мета: Дослідити вплив дихальних вправ в процесі спортивного тренування на організм школярів, для корегування їхнього здоров'я шляхом дихальних вправ. підбору оптимального дихання, та методу привчання школярів до правильного дихання.

Об'єкт : Дихальні вправи.

Предмет : Оздоровчий вплив дихальних вправ.

Завдання. Обгрунтування важливості застосування школярами і людиною в загалам дихальних вправ задля покращення їхнього здоров'я, фізичних здібностей та підвищення працездатності.

Через те, що подих є процесом звичним і знайомим всім і кожному, механізм подиху як предмет серйозних наукових досліджень довгий час зневажали. Можна навіть сказати, що сама важливість подиху в підтримці людського життя перешкоджала його вивченню, адже всім відомо, що, якщо раптом органи подиху перестануть функціонувати, смерть наступить негайно.

Доктор Вільгельм Вундт наприкінці XIX ст. досліджувати загадковий зв'язок між подихом і психічною діяльністю людини. Він зосередив свої зусилля на вивченні змін у подиху, що виникають при зміні психічного стану. Згодом американські вчені зайнялися широкомасштабним вивченням подиху, виявивши, що при глибокому подиху в крові людини з'являється речовина "ендорфін",яка впливає на кору головного мозку, допомагає людині позбутися від страхів, ефективно контролюючи функції різних органів тіла. Ендорфін став ефективним засобом забезпечення комфортного психічного й фізичного стану людини [5].

Похожие статьи




Вступ - Оздоровчий вплив дихальних вправ

Предыдущая | Следующая