Побудова інформаційної моделі - Моделі фінансового аналізу та їх застосування

Інформацімйна модемль - система сигналів, що свідчать про динаміку об'єкта управління, умови зовнішнього середовища та стан самої системи управління. В якості інформаційної моделі можуть служити наочні зображення (фото, кіно, відео), знаки (текст, знакове табло), графічні моделі (графік, креслення, блок-схема) і комбіновані зображення (мнемосхема, карта).

Створення комп'ютерних інформаційних моделей починається з початкової ідеалізації представлення про об'єкт і створення на його основі першого варіанта моделі. Робота з моделлю дає можливість з'ясувати, якої інформації про об'єкт бракує, а яка вимагає уточнення. На основі отриманих даних будується програма наступних емпіричних досліджень об'єкта, результати яких допомагають побудувати інший, уточнений варіант його моделі. За необхідності інтеграційні цикли можуть повторюватися кілька разів. Перевага комп'ютерного моделювання полягає в наявності такої імітаційної моделі, що заміщає природний експеримент над самим об'єктом, дає можливість замінити його модельним експериментом, у якому модель імітує поводження об'єкта при різних початкових даних, вихідних параметрах і обмеженнях. Однієї з перших сфер використання імітаційних моделей були військові ігри, у яких, як відомо, потрібна висока точність імітації. У силу специфічності найоб'єктивніших законів розвитку суспільства, питання адекватності управління земельними ресурсами є більш складним, ніж у природничих науках, і розробляється особливо.

Характеризуючи програму теоретико-прикладного дослідження, формалізуються такі принципи й етапи побудови соціальної моделі:

    1) формулювання проблеми, визначення об'єкта і предмета дослідження; 2) визначення мети і постановка завдань дослідження; 3) уточнення й інтерпретація основних понять; 4) попередній системний аналіз об'єкта дослідження; 5) розгортання робочих гіпотез.

Попередній системний аналіз прояснює образ предмета, робить його ясно вираженим, більш чітким і визначеним. Попередній системний аналіз - це, власне кажучи, моделювання дослідницької проблеми. У результаті об'єкт вивчення може бути представлений як розчленований на якісно різні елементи, пов'язані воєдино в деяку гіпотетичну систему. Результат попереднього аналізу може бути представлений у вигляді графічної схеми.

Моделювання забезпечує цілісність підходу до вивчення предмета або явища, що, у свою чергу, дає можливість вибудувати систему цілісного управлінського впливу.

У відомих межах проектування систем управління завжди здійснювалося фахівцями управління на основі власного досвіду і професійної інтуїції. Однак, зростання масштабів перетворень і ускладнення суб'єктів керування гостро порушують питання про корінну зміну методології і методики проектування систем керування, що виділяється в самостійну галузь знань. Сьогодні проектувальник систем управління повинен досконало володіти засобами і методами проектування.

Моделювання - це один з ефективних інструментів земельної політики. Ефективність моделей з управління земельними ресурсами, як правило, визначається за величиною приросту валової доданої вартості, чистого доходу чи земельної ренти.

Беззбитковість точка забезпечення інформаційний

Похожие статьи




Побудова інформаційної моделі - Моделі фінансового аналізу та їх застосування

Предыдущая | Следующая