Роль і місце складу в логістичній системі, Функції складів - Логістика та фактори її розвитку

Функції складів

Склад - місце знаходження запасу.

На функції складу впливає вид потоку, що зберігається, для МП такими функціями можуть бути:

    1. Географічне розташування елементів потоку. 2. Зберігання елементів потоку, що включає в себе наступні дії:
      - захист від впливу зовнішнього середовища; - охорону; - комплекс складських ЛО по переміщенню елементів запасу в середині складу; - облік і контроль кількості і якості елементів запасу.
    3. Інтеграція потоків, наприклад, оптові склади торгових організацій. 4. Комплектація замовлень споживачам.

Персонал складу здійснює ЛО з трьома різновидами мікрологістичного МП:

    1. Вхідний - потік, що утворюється з макрологістичного потоку за допомогою межової ЛО "відкрити борт автомобіля, двері вагону тощо". Місце виникнення вхідного МП - кузов автомобіля, підлога вагону, трюм судна і т. ін.; місце припинення існування - підлога, стілаж та інше на складі. 2. Внутрішній - потік, який рухається в межах об'єму складу. Межова логістична операція, яка перетворює вхідний потік на внутрішній, - "зрушення елементу запасу з місця його зберігання для виконання внутрішньоскладських ЛО (сортування, контроль і т. ін)". 3. Вихідний - потік, що утворився з внутрішнього потоку. Виникає при застосуванні до нього межової логістичної операції "зрушення елементу запасу з місця його зберігання для виконання логістичної операції "завантаження транспортного засобу".

Надалі зовнішній МП може стати макрологістичним МП, якщо це склад елементів збуту (на відміну від складів, де зберігаються елементи постачання, предмети праці, інструменти тощо), і межовою логістичною операцією буде логістична операція "закрити борт автомобіля, двері вагона і т. ін".

Похожие статьи




Роль і місце складу в логістичній системі, Функції складів - Логістика та фактори її розвитку

Предыдущая | Следующая