Розміщення центрів розподілу у каналах товароруху, Системи розподілу - Логістика та фактори її розвитку

Центр розподілу - точка товароруху, де потік перетворюється в запас і де цей потік ділиться на найменші за обсягом потоки, які йдуть до наступного учасника каналу товароруху.

Логістичний полігон - це сукупність центрів розподілу в межах визначеної території.

Є два варіанти розміщення центру розподілу до точок оптової та роздрібної торгівлі:

    1. Центральний - коли напрямки потоків від центра розподілу до точок торгівлі мають вид розташування спиць в колесі. 2. Направлений, коли напрямки потоків утворюють сектор кола.
Системи розподілу

Розрізняють чотири системи розподілу елементів запасу з точки А в Б.

Точки А і Б - це учасники розподілу. Розглянемо один з варіантів розподілу, коли точками А і Б можуть бути наступні пункти зупинки потоку:

    - А -- ПЗ підприємства що займається торгівлею, а Б -- центр розподілу (склад, що належить цьому підприємству, і знаходиться на деякій відстані від ПЗ). - А -- вказаний центр розподілу, а точки, .... -- точки роздрібної торгівлі, які також належать даному підприємству.

У точках А і Б робота базується на системах управління запасами (див. п. 8.3).

Отже, перерахуємо чотири системи розподілу елементів запасу:

    1. Система "точка замовлення " - система має фіксований момент часу видачі замовлення із т. А в т. Б, використовується система управління запасами із фіксованим (однаковим) інтервалом часу між замовленнями. 2. Система "швидкого реагування " - дозволяє видавати замовлення з т. А в т. Б, коли поточний запас досягає порогового рівня. 3. Система "безперервного поповнення запасу" - коли використовується комбінована система управління запасами "мінімум -- максимум ". 4. Система "автоматичного поповнення запасів" - використовує комп'ютерну технологію. Робота цієї системи аналогічна роботі системи МRP (див. п. 6.3), за виключенням того, що управляють запасами елементів збуту.

Інформаційна база системи "автоматичного поповнення запасів" містить наступні дані:

    - асортимент елементів збуту; - величини поточного і страхового запасів в т. Б; - файли моментів і обсягів поставок в т. Б із т. А; - щоденні обсяги реалізації елементів збуту в т. Б за минулі періоди; - коефіцієнти, які враховують сезонність торгівлі, кон'юнктуру ринку тощо.

Комп'ютер в автоматичному режимі видає сигнал в т. А із т. Б при необхідності постачання в розрахованих обсягах та інтервалах часу.

Похожие статьи




Розміщення центрів розподілу у каналах товароруху, Системи розподілу - Логістика та фактори її розвитку

Предыдущая | Следующая