Логістика розподілу, Канали розподілу в логістиці - Логістика та фактори її розвитку

Канали розподілу в логістиці

Логістика розподілу - це частина логістики, яка займається організацією і управлінням матеріальними потоками на напрямку "ПЗ логістичної системи - ринок збуту".

Як вказувалось в п. 6.1, елемент збуту - це елемент запасу, до якого застосовуються ЛО "завантаження, транспортування, розвантаження".

Розрізняють два види каналів в розподільчій логістиці:

    1. Канал розподілу - це сукупність юридичних і фізичних осіб, які приймають на себе право власності на елемент потоку або на потік на шляху його руху від виробника до кінцевого споживача. 2. Канал товароруху - це траєкторія руху потоку в макрологістичній системі (його фізичне переміщення в просторі і часі), де напрямками виступають дороги, а пунктами зупинки - склади учасників каналу розподілу.

Кількість пунктів зупинки потоку в каналі товароруху не завжди співпадає з кількістю учасників каналу розподілу, бо товар може залишатися на складі в нерухомому стані, в той час, як власники змінюються.

Існують наступні канали розподілу :

    1. Канал нульового рівня, коли товар реалізується кінцевому покупцю ПЗ виробника. 2. Канал n - го рівня, коли МП проходить через n учасників; тобто бувають канали першого, другого та вищих рівнів.

Чим вище рівень каналу розподілу, тим можлива більша остаточна ціна реалізації товару кінцевому споживачу. Це знижує конкурентну цінову перевагу товару, але одночасно розширює коло споживачів. З точки зору логістики, збільшення рівня каналу розподілу збільшує кількість логістичних операцій в ІП, і формує додаткові ФП.

Також розрізняють канали розподілу:

    1. Вертикальний - коли елемент потоку послідовно рухається від учасника до учасника в макрологістичній системі. 2. Горизонтальний - коли МП ділиться на найменші потоки в рамках мікрологістичної системи.

Умовами ефективного функціонування ПЗ є:

    1. Максимальне приближення точок роздрібної торгівлі до споживачів. 2. Витрати на виконання ЛО на шляху руху МП від ПЗ виробника до кінцевого споживача необхідно робити мінімальними. 3. Дотримання учасниками каналів розподілу і товароруху виконання шести правил, трьох положень та чотирьох принципів логістики.

Похожие статьи




Логістика розподілу, Канали розподілу в логістиці - Логістика та фактори її розвитку

Предыдущая | Следующая