Висновки - Естетична проблематика у сучасній англійській прозі Д. Керрі, П. Х. Джонсон, А. Мердок, Д. Фаулз, М. Спарк

Отже, естетизм являє собою підхід до творчої діяльності, зокрема мистецтва, як до предмета витонченої насолоди.

Сутність англійського естетизму проста - найголовнішою цінністю є не добро, не моральність, а краса. Краса вище моральності, чи вони рівноцінні. Красу не можна осудити з погляду моральності, це ж різні явища, які у різних площинах.

Життя людини має бути побудована за законами краси, оточена прекрасними речами. А вища краса знаходиться лише у творах мистецтва.

Певну естетичну проблематику відобразили у своїх творах представники сучасної англійської прози, такі, наприклад, як прозі Д. Керрі, П. Х. Джонсон, А. Мердок, Д. Фаулз, М. Спарк.

Естетизм Д. Кері проявився у його трилогії, яка стали значним внеском письменника в англійський роман XX століття. За задумом Кері, три цикли романів повинні були показати людину в тих духовних галузях, де вона найяскравіше може проявити себе як творець, - у мистецтві, в політиці, в релігії.

Драматичність конфліктів, захоплююча інтрига, точність психологічних характеристик - ось основні риси естетизму у творчості Памели Хенсфорд Джонсон.

Художній підхід у Мердок спрямовано на постановку певних світоглядно-філософських питань з позиції моральної філософії. Важливими в цьому зрізі є її окремі філософські есе. Розвиваючи трансчасові платонівські ідеї Добра (Блага), Любові (Еросу), Краси, Мистецтва, письменниця прагнула морального вдосконалення сучасної людини.

У своїх творах письменник Дж. Фаулз представляє нову оригінальну концепцію національного. На основі цієї версії англійськості створюється художня концепція, у формуванні якої велику роль відіграють такі складові, як національний характер, образ національного світу і національний міф.

Творчість Спарк неоднорідна і нерівноцінна. Є в неї твори, на які вплинула екзистенціалістська філософія, деякі просякнуті містичними настроями. Не всі романи та повісті письменниці пов'язані з комічно-викривальною стихією, але саме сатиричні твори є найціннішою в ідейно-художньому аспекті частиною творчості Спарк. Тут найпослідовніше простежується зв'язок її романів з реалістичною традицією, а також своєрідність її поетики, неповторність письменницької манери, в якій гострота спостережень над реальними процесами поєднується з умовністю.

Естетизм проза краса філософський

Похожие статьи




Висновки - Естетична проблематика у сучасній англійській прозі Д. Керрі, П. Х. Джонсон, А. Мердок, Д. Фаулз, М. Спарк

Предыдущая | Следующая