Особливості використання принципу контрасту у творчості В. Гюго - Основні риси романтизму як художнього напряму

Особистість Гюго вражає своєю різнобічністю. Один з найбільш читаємих французьких прозаїків, для своїх співвітчизників він передусім великий національний поет, реформатор французького вірша, драматургії, і навіть публицист-патриот, політик-демократ.. Але є основне, який визначає цю багатогранну особистість і одушевляет її, - це кохання до людини, співчуття до знедоленого, заклик до милосердя та братерству.

Шлях Гюго до проповіді активного гуманізму був непростым. Йому довелося подолати багато забобони і помилки, породжені середовищем і походженням, подолати спокуси марнославства і славолюбия, щоб стати совістю Франции, уособленням непідкупності і непохитності перед чи цом зла, спрямованості до духовної відродженню чоловічества та її світлого майбутнього.

Про виголошуючи, з одного боку, що драма - це дзеркало, що відображає життя, наполягає в особливому характері цього дзеркала; треба, каже Гюго, щоб він "збирало, згущало б промені, що світяться, з відблиску робило світло, зі світла - полум'я!" Має рацію так життя підлягає сильному перетворенню, перебільшення уявою художника.

Гюго прагнув романтизувати дійсність, до її буденної оболонки додати і показати одвічну сутичку двох полярних начал добра і зла.

У своїй творчості Гюго постійно вдається до контрасту, до перебільшення, до гротескного зіставлення потворного і прекрасного, смішного та трагічного. Істотним становищем "романтичного маніфесту", як часто називають передмову до "Кромвелю", є вимога місцевого колориту,. попрікаючи класицистів через те, що вони зображують знає своїх героїв поза епохи й поза национального середовища, Гюго вимагає передачі конкретного своєрідності тієї чи іншої часу, чи народу. Він надавав важливого значення історичної деталі - особливостям мови, одягу, обстановки, хоча у його творчості, як і раніше, правдоподібність "місцевого колориту" іноді вступало в противоре чие з неправдоподібністю тих моральних уроків, що він стре мился отримати від історії; "правда-справедливость" була Гюго вище історичної правди.

Похожие статьи




Особливості використання принципу контрасту у творчості В. Гюго - Основні риси романтизму як художнього напряму

Предыдущая | Следующая