Палац родини Бетленів (1629), нині музей Берегівщини. - Пам'ятки архітектури Закарпатської області

Рис

Палац Комітатського Суду (1908-1909 рр., арх. Ференц Яблонський), нині Закарпатський угорський педагогічний інститут.

Рис

МУКАЧЕВЕ - місто, районний центр, за 40 км від Ужгорода, на р. Латориця, зал. станція.

Місто Мукачеве розташоване в центральній частині Закарпатської області України і за своїм економічним потенціалом та кількістю населення займає друге місце в області після її адміністративного центру -- м. Ужгорода.

Заммок Паламнок -- замок у закарпатському місті Мукачеве. Унікальний зразок середньовічної фортифікаційної архітектури, з поєднанням різних стилів.

Рис

У південно-західній частині Мукачева стоїть овіяний легендами і бойовою славою Мукачівський замок, один із найцінніших Історичних і воєнно-архітектурних пам'яток Закарпаття XIV-XVII століть. Замок розташований на горі вулканічного походження висотою 68 м і займає площу 13 930 кв. м. Точної дати заснування замку немає, але в документах, які датуються XI століттям, він уже згадується.

Легенда

Легенда розповідає про появу колодязя. Коли в ньому виникла потреба, то князь наказав копати колодязь. Як довго не рили колодязь, все ніяк не могли дістатися до води. Щодня чуючи одну й ту ж саму фразу: "Пресвітлий княже, води немає". Корятович все більше не вірив, що його можна буде викопати. Аж якось одного дня до князя прийшов до князя чорт і запропонував угоду: мішок золота в обмін за заповнення колодязя водою. Але виявилося, що грошей у казні немає, тож князь не може заплатити нечистому. Князь пропонував душу, але той відмовився, вимагаючи грошей. Один з вірних лицарів Корятовича, підслухавши розмову князя з чортом, запропонував йому обдурити того: "Федоре, мішок золота не обов'язково має бути великий: маленький - теж мішок". Вкинувши у мішок дві останні золоті монети, його віддали чорту, а той, страшенно обурившись, заявив: "Все рівно води не питимете", і з цими словами стрибнув у колодязя. З того часу з глибин колодязя кожного вечора чути, як на дні виє чорт від того, що його обдурили...

Рис

Рис

Похожие статьи




Палац родини Бетленів (1629), нині музей Берегівщини. - Пам'ятки архітектури Закарпатської області

Предыдущая | Следующая