Мукачевська Ратуша - Пам'ятки архітектури Закарпатської області

Рис

Готична Каплиця Св. Мартіна, XIV ст.

Рис

УмЖГОРОД -- місто на ріці Уж, адміністративний центр Закарпатської області та Ужгородського району. Сучасна назва "Ужгород" говорить сама за себе: місто-град над рікою Уж. На думку більшості вчених-дослідників річка Уж (до речі, на території Словаччини, через яку вона протікає, річка носить назву -- Уг) не має ніякого відношення до однойменної змії-вужа. Деякі лінгвісти вважають, що оскільки територія краю знаходилася під болгарським впливом, то назва ріки походить від слів "уголь", як вугілля, та "угол", як кут, а також від слова "узок", як вузький, маючи на увазі вузьку долину річки Уж, а інші дослідники стверджують, що "Уж" походить від турецьких слів "унг", "онг", що перекладається, як "правий", ще деякі стверджують що назва походить від старотюркського слова "уз", яке перекладається як "вода".

Умжгородський Заммок -- фортифікаційна споруда в Ужгороді (Закарпатська область, Україна), нині використовується як краєзнавчий музей.

Рис

Легенда

Про Ужгородський замок є дві легенди, але впринципі це варіації однієї і тієї ж історії. Складові цих легенд - це таємні підземні ходи (в легенді має бути таємниця), дочка господаря замку (одвічне Chercher la femme) і трагічне кохання (ну яка ж легенда без кохання).

Перша легенда про Ужгородський замок переносить нас у XVII ст. коли ним володів граф Другет. У нього була дочка (звісно ж дуже красива ). Один з сусідніх воєвод вирішив захопити Ужгородський замок і щоб дізнатися, як це можна зробити, переодягнувся незнайомцем. Приїхавши в Ужгород він випадково познайомився з дочкою Другета. Звісно ж вони покохали один-одного і дівчина розповіла всі таємниці замку, в тому числі і про потаємний хід, про який знали тільки в її родині. Дізнавшись про це батько наказав живцем замурувати дочку в стіні замку, а воєводу - стратити. З того часу опівночі в замку з'являється привид дівчини (так звана Біла Діва), яка шукає свого коханого, а з першими півнями зникає.

Друга легенда також про потаємний хід, але замість воєводи дівчина покохала слугу батька. Волею долі він опинився в таборі повсталих проти господаря. Не в змозі перенести розлуку його кохана, нехтуючи небезпекою, повідомила його, де вони увечері зустрінуться - біля самотнього дуба, що ріс посеред галявини в стороні від Ужгородського замку. Чому коло нього? Тому що саме до дуба вів потаємний хід. Та батько дізнався про це і хлопець - замість своєї коханої, яку він чекав із нетерпінням, побачив перед собою трьох відданих своєму панові слуг, яким вдалося вислідити дівчину, коли вона пробиралася на зустріч з коханим. У замку, на очах у дівчини, його стратили, а нещасну живою замурували в замкову стіну. З тих часів привид дівчини кожної ночі шукає свого коханого.

Похожие статьи




Мукачевська Ратуша - Пам'ятки архітектури Закарпатської області

Предыдущая | Следующая