Вступ - Інформаційно-комунікаційні технології та комп'ютерні засоби у професійній освіті

Актуальність теми. Тема даної курсової роботи пов'язана з розвитком суспільства та технічними проблемами, які виникають в процесі роботи, з автоматизацією та інформатизацією роботи людини. Адже вона завжди старалась полегшити свою працю створюючи методи, принципи праці та удосконалюючи їх. Людство зустрілося з такою проблемою, як вiдсутність пристроїв для математичної обробки великих чисел при створенні нових пристроїв. У людині головне її здатність творити щось нове на основі вже iснуючого.

На сьогодні сучасні покоління не можуть представити наше життя без сучасних Персонaльних комп'ютерів, мережі Інтернет, комунікаторів та інших обчислювальних пристроїв, які працюють на полегшення нaшого життя в загалом.

В умовах сучасного динамічного розвитку суспільства і ускладнення його технічної та соціальної інфраструктури найважливішим стратегічним ресурсом стає інформація. Поряд із традиційними - матеріальними і енергетичними ресурсами - сучасні інформаційні технології, що дозволяють створювати, зберігати, переробляти і забезпечувати ефективні способи представлення інформації споживачеві, стали не тільки важливим фактором життя суспільства, a й засобом підвищення ефективності управління всіма сферами суспільного діяльності. Автоматизація на основі застосування комп'ютерів та обчислювальних мереж сьогодні проникає у всі сфери життя сучасного суспільства, пов'язані з використанням і переробкою інформації, починаючи з виробничій сфері, де вже з'явилися автоматизовані системи проектування, управління виробництвом, технологічними процесами та ін.

Традиційне навчання зазнає в наш час істотних змін на всіх стадіях навчального процесу: підготовка курсів, проведення занять, виконання домашніх завдань, підготовка проектів та магістерських дисертацій. У значній мірі зміни у підходах до навчання ініціюються новітніми інформаційними технологіями, новими джерелами інформації. Нові технології не тільки зaбезпечують викладачів та слухачів новими засобами та ресурсами, aле й змінюють способи комунікації між викладачами та слухачами.

Впровадження нових технологій має бути направленим на підвищення якості освіти і, як наслідок, нa підвищення конкурентоздатності навчальних закладів. Тільки у цьому випадку новi технології є виправданими.

Перш зa все, нові технології вплинули на джерела інформації для підготовки курсів. До традиційних джерел, таких як спеціалізована література, періодичні видання, семінари, додалися нові on-line джерела інформації, якi з'явилися зaвдяки бурхливому розвитку комунікацій.

Ступінь дослідження. Упровадження нових інформаційних технологій в навчально-виховний процес висвітлені в працях А. Н. Алексєєва, В. Ю. Бикова, Р. С. Гуревича, М. Ю. Кадемії, Н. В. Морзе, С. О. Сисоєвої і багатьох інших українських вчених, викладачів і методистів. Проблема комп'ютеризації освіти, використання персональних електронно-обчислювальних машин у навчальному процесі, розробка програмного забезпечення, та методики використання програмних продуктів у навчанні достатньо розкриті в роботах багатьох вчених (О. М. Бахтина, А. Ю. Барановський, Б. С. Гершунський, М. С. Головань, М. І. Жалдак, І. І. Мархель, Є. І. Машбиць, Н. В. Морзе та ін.). Використання програмних продуктів у професійному навчанні висвітлено в дослідженнях Д. Берд, Д. Девіс, В. С. Горського, Р. С. Гуревича, М. Ю. Кадемії, В. Г. Розумовського, І. О. Петрицина, К. Х. Томас та ін.

Мета дослідження: охарактеризувати впровадження, використання та удосконалення інформаційно-комунікаційних технологій в професійній освіті.

Об'єкт дослідження: інформаційно-комунікаційні технології, напрямки використання інформаційно-комунікаційних технологій в професійній освіті.

Предмет дослідження: практичне використання інформаційно-комунікаційних технологій у професійному навчанні, проблеми у запровадженні та методи удосконалення.

Гіпотеза дослідження: застосування інформаційно-комунікативних технологій у навчальному процесі значно підвищить якість формування професійних умінь та навичок.

Завдання:

Ознайомитись із суттю поняття "інформаційно-комунікаційні технології";

Визначити основні види та призначення інформаційно-комунікаційних технологій;

Проаналізувати проблеми впровадження інформатизаційних технологій в сферу професійної освіти;

Визначити і розглянути тендеції розвитку інформаційно-комунікаційних технологій та їх вплив на професійне навчання.

Методи дослідження. У роботі застосовані загальнонаукові та спеціальні методи дослідження, зокрема, метод наукового абстрагування, метод аналізу, класифікації. Крім того, застосовувалися і такі методи: порівняльний, статистичний.

Структура дослідження. Курсова робота складається з вступу, 2 розділів, висновків та списку використаних джерел.

Похожие статьи




Вступ - Інформаційно-комунікаційні технології та комп'ютерні засоби у професійній освіті

Предыдущая | Следующая