ВСТУП - Мультимедійна система для тестування студентів

У сучасній освіті велика увага приділяється новим інформаційним технологіям. Мультимедійні технології - це один з напрямів нових інформаційних технологій, що найбурхливіше розвиваються, в навчальному процесі. Вони мають на меті створення продукту, що містить "колекції зображень, текстів і даних, що супроводжуються звуком, відео, анімацією і іншими ефектами, що включає інтерактивний інтерфейс і інші механізми управління". Процес інформатизації освіти передбачає впровадження комп'ютерних технологій в навчальний процес [1].

Мультимедіа-технології знаходять своє застосування мультимедійних системах тестування, в електронних підручниках, навчально-методичних комплексах, віртуальних лабораторіях, творчих середовищах і так далі, які за останній час придбали нечувану популярність і стали все більше застосовуватися в навчальному процесі поряд з традиційними друкарськими підручниками. мультимедійний тестування програма інформаційний

У контексті Болонської декларації контроль якості знань стає більш демократичним і якісним. Це проявляється в тім що:

    - на контроль виносяться невеликі обсяги навчального матеріалу. Зви-чайно це модуль, який включає декілька тем навчального курсу. Загальна оцінка за навчальний курс вираховується як середньоарифметичне з оцінок за всі модулі. Це дає можливість студенту більш якісно підготуватися до контролю, чим у традиційному випадку коли за невеликий час необхідно опанувати великий обсяг навчального матеріалу для підсумкового контролю у вигляді заліку або іспиту; - якщо оцінки отримані за окремі модулі не задовольняють студента, то він може покращити загальну оцінку за навчальний курс шляхом проходження підсумкового контролю у вигляді заліку або іспиту [2].

У педагогічній науці неодноразово підкреслювалася важливість достовірного виявлення справжніх знань як з позиції діагностики процесу навчання, так і з метою розвитку, виховання студентів і стимулювання їх до одержання знань. Актуальність цієї проблеми не знижується і в дійсний час, особливо у світлі тенденції до усе більшого впровадження засобів комп'ютерної техніки в освітній процес і передачі технічним пристроям навчальних і контролюючих функцій викладача.

На ринку освітніх послуг пропонується велика кількість програм для автоматизації тестування знань студентів. Але впровадження цих програм коштує немалі гроші і крім того необхідна адаптація програми до умов конкретного навчального закладу. Мультимедійна система для тестування студентів розроблена за допомогою авторської системи Macromedia Authorware, яка дозволяє: створювати тести різного типу і змісту; використовувати при створенні тестів можливості представлення символьної і графічної інформації; проводити тестування на сучасному рівні, з дотриманням конфіденційності та у привабливій формі; встановлювати твердий часовий контроль над тестуванням; робити відновлення тестових завдань; обробляти результати тестування автоматично [3].

Актуальність теми курсового проекту обумовлена необхідністю створення сучасних мультимедійних систем комп'ютерного тестування з метою удосконалення навчального процесу для різних форм навчання, яка дозволить систематизувати та значно полегшити перевірку знань студентів з дисципліни для викладачів.

Метою виконання курсового проекту є розробка мультимедійної системи з дисципліни "Компютерні технології в навчальному процесі" на тему "Захист даних в інформаційних системах (Модуль 1)", в якому повинні максимально і лаконічно поєднуватись зручність використання, простота сприйняття інформації і максимальне засвоєння навчального матеріалу. Таким чином, за допомогою комп'ютерного тестування викладач може досить швидко побудувати систему контрольних або тестових завдань. При цьому значно полегшується процес обробки результатів і оцінювання.

Область застосування ситеми комп'ютерного тестування - кафедра інформаційних технологій СННІГОТ.

Гіпотеза - якщо в процесі навчання студенти будуть використовувати мультимедійну систему тестування, то це дозволить об'єктивно оцінити р івень знань та удосконалити якість навчання студентів комп'ютерних спеціальностей.

Початковий етап організації комп'ютерного тестування полягає в розробці методики проведення комп'ютерного тестування і припускає велику методичну роботу, що полягає, головним чином, у формуванні змісту тестових завдань, у розподілі їх по типам і рівням складності, а також у створенні програмного варіанта тесту. Зміст і постановка питань повинні забезпечувати надійність тестових завдань і всього тесту в цілому. Крім того, необхідно враховувати можливості програмної оболонки, що дозволяє розв'язати поставлену задачу лише певною мірою [3].

Засоби програми Authorware дозволяють у повному обсязі реалізувати сучасні вимоги до побудови комп'ютерного тестування з будь-якої дисципліни та будь-якої складності питань [4].

Кінцевий продукт, який створений за допомогою програмного забезпечення Authorware, являє собою незалежний додаток, який може бути записаний на диск або встановлений в комп'ютерних лабораторіях для перевірки та систематизації знань, що полегшує процес проведення тестування і робить процес перевірки знань більш дистанційним.

Саме тому цей курсовий проект дуже акутальний в сучасній освіті і допоможе студендам та викладачам швидко визнати рівень застовєних знань. Тому дану систему комп'ютерного тестування можна використовувати у подальшому в навчальному процесі, для тестування знань студентів.

Похожие статьи




ВСТУП - Мультимедійна система для тестування студентів

Предыдущая | Следующая